i5 9400F ve GTX 1050 Ti Tabanlı Bilgisayar Toplama

• Konuyu başlatan Dark^^
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 45
  • Görüntüleme 3B
Yazdığınız şey bir sorun değil arkadaşınız araştırmadığı için 2. nesil Ryzen işlemcilerin B350 ve A320 anakartlar ile çalışması için BİOS update gerektiğini bilmiyormuş. O yüzden B450 anakart alması daha yararına olurdu. AMD gibi bir markaya bilmeden çamur atanların...

Olur. Uyum sorunu yaşamazsınız.
Ben burada yaşanmış bir olaydan bahsediyorum. Çıkıp da hakaret etmenin alemi yok. Her iki tarafın da olumlu olumsuz yönlerini bilsin alacak olan kişi. Biz burada bunu konuşmasak anakartı rami uyumsuz alacak, sonra başı derde girecek belki. Neden böyle bir şey deme ihtiyacı hissediyorsunuz anlam veremiyorum.

Arkadaşlar akşam akşam rahatsız ediyorum [emoji3][emoji3] ama benim bir arkadaşım bütçeyi arttır daha böyle al dedi geleceği düşün biraz dedi. Sizce nasıl yoksa 3500 TL ye arkadaşın belirttiğinimi almalıyım?
20190722_200945.jpg

Arkadaşlar akşam akşam rahatsız ediyorum [emoji3][emoji3] ama benim bir arkadaşım bütçeyi arttır daha böyle al dedi geleceği düşün biraz dedi. Sizce nasıl yoksa 3500 TL ye arkadaşın belirttiğinimi almalıyım?Eki Görüntüle 419138
Rx580 iyi bir kart elinde varsa almana gerek yok. onun dışında iyi

Allah askina ileriye donuk diyorsunuz Ryzen diyorsunuz da goruyorum herkes fiyat performansci. Kim her sene islemci yeniliyor ki ikinci el piyasasinda hala 2, 3, 4. Intel islemciler donerken surada 1. nesil Ryzen'lerin suratina bakilmiyor. Intel anakart degisimine zorluyor da Ryzen napiyor ya Dual channel RAM calistirmak zorundasin ya yuksek MHz'de RAM almak zorundasin ya da uyumlu RAM falan falan. Dostum oyun istiyorsan Intel al 4-5 yil goturur seni 4-5 sene sonrada aldigin fiyata hala satarsin islemcini. Ekran kartin o islemciye yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah askina ileriye donuk diyorsunuz Ryzen diyorsunuz da goruyorum herkes fiyat performansci. Kim her sene islemci yeniliyor ki ikinci el piyasasinda hala 2, 3, 4. Intel islemciler donerken surada 1. nesil Ryzen'lerin suratina bakilmiyor. Intel anakart degisimine zorluyor da Ryzen napiyor ya Dual channel RAM calistirmak zorundasin ya yuksek MHz'de RAM almak zorundasin ya da uyumlu RAM falan falan. Dostum oyun istiyorsan Intel al 4-5 yil goturur seni 4-5 sene sonrada aldigin fiyata hala satarsin islemcini. Ekran kartin o islemciye yeterli.
Komikmiş bu espri hangi sitedendi? Cem Yılmaz falan mı yaptı?

Tamam git intel al abicim sen. Kullan intel'ini.

1.si Ryzen dual channel RAM kullanmaya falan zorlamıyor, single 8 GB 3000Mhz RAM alıp keyfine bakıyor herkes.
2.si 3000Mhz RAM 250 TL civarında düşük Mhz'liler 100 TL değil fark ettiysen onlar da aynı para veya daha fazlası. Neden düşük Mhz RAM alalım peki? Ayrıca AMD falan zorlamıyor seni yüksek al diye, yüksek alırsan daha iyi performans alırsın diyor.
3.sü Uyumlu RAM 2-3 tane mi piyasada? Belleklerde uyum sıkıntısı yok.
4.sü Intel 4-5 yıl falan götürmez, bunu kafana sok. K serisi olmayan işlemcilerde bile çarpan kilidi kapalı, OC yapamıyorsun.

Gidip 2-3 test videosu izliyorsunuz Intel 10 FPS fazla verdi diye gelip burada her şeyden anlamış gibi ''Intel MoruQ, Intel almayan kerizdir moruQ'' gibi tavır takınıyorsunuz. Susmak erdemliktir, bilgin yoksa sus.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı