i5 9400F ve GTX 1660 Ti tabanlı sistem tavsiyesi

Sistem gayet iyi. Alabilirsin. Tek önerim anakartı TUF serisi alma. Çoğu ürünü ısınıyor. Bu üründe var demiyorum ama olabilir.
TUF anakartlar ısınmıyor. Bilmeden yorum yapmayın. TUF ekran kartları ısınıyor.
Asus TUF B450 plus gaming anakartım var ve berbat bir kasada 40° yi görmedi.
Ayrıca MSI anakartlarda gemelde fazla voltaj verip işlemcinin ısınmasına yol açıyor. Bu sebeple CPB kapatılır genelde.
Ben Asus ta alıyorum Asus Optimal'e bırakıyorum voltajını 1.275V veriyor.
Seçimi size bırakıyorum sistemin ilk hali iyidir.
Ayrıca bir ürünü kullanmadan internette şu model ısınıyor diye bir konu görünce bunu her yere ısınıyor diye yayamazsın. (ki TUF anakartlar ısınmıyor)

Problem olur sistem yanabilir 😅.
Daha performanslı olması açısından ryzen 3600, b450 anakart ile öneriyorum. Tuf serisi anakarta sahibim buz gibi anakart. Daha iyisi olsun dersen tomohawk.

Problem olur sistem yanabilir 😅.
Daha performanslı olması açısından ryzen 3600, b450 anakart ile öneriyorum. Tuf serisi anakarta sahibim buz gibi anakart. Daha iyisi olsun dersen tomohawk.
Sistem yanabilir mi? Neden 😀

Dolar son günlerde arttı ama Vatan'ın kendi sitesinde bile bu kart 2200-2300 TL arasına çok sık indirimler ile beraber düşüyor.
Çok istiyordum o ekran kartını ama indirimi kaçırdım, linkini attığım ekran kartını satın aldım bile

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı