i5-9400F ve RTX 2060 sistemde GTA V kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

arthurmorgannn

Hectopat
Yer
Antalya7Manavgat
Daha fazla  
Bilgisayarım iyi ama GTA V oynarken takılıyor. Bunun sebebi nedir?

PC özellikleri:

ASUS TUF Gaming anakart.
i5-9400F 9.nesil işlemci.
ASUS ROG STRIX RTX 2060 6 GB ekran kartı.
16 GB RAM (8*2)
480 GB SSD (%50'si boş)

Yorum yapmak için yapılmış yorumlardan 1 tanesi o, bilgisi olmadığı halde sadece yorum yapmak amacıyla yazılmış bir şey. Blokla geç 🤣
Hocam ben de hakim değilim çok fazla zaten belirttim ama saçma geldi olay, voltaj sağlıklı gelmezse sisteme direkt zarar verir zaten mantıken. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
4.1 GHz'de çalışan bir i5 2500k hemen hemen çoğu senaryoda RX 570'e darboğaz yapmadığı gibi söz konusu konu dahilinde sorun yaşayan kullanıcı sisteminde düzgün güç iletimi sağlayamayan kötü bir PSU kullanıyorsa; sistem açılsa bile aşırı stress altında bileşenlere özellikle de ana akım hat iletim kanalı olan 12V çıkışından beslenen ekran kartı stabil ve tam performansta çalışma noktasında elektriksel limite takılıp stabil çalışmayabilir, hatta durum daha da ciddi boyutlara ulaşırsa parçalarda ısınma sorununa, stutterlara dahi yol açmaya kadar uzar gider. Deneyimle sabit, zamanında 116W TDP'ye sahip ASUS Direct CU GTX 550 Ti kartımı Everest 400W güç kaynağıyla kullandığımda yukarıda belirttiğim durumları Cooler-Master RS-500 modeliyle değiştirene kadar birebir aynen yaşamıştım, PSU'da sorun varsa direk sistem açılmaz, kapanır vs demekten kurtulun, aynı bu eksik bilgiyle yorum yapmaya benziyor.

Sorun PSU'da değilse ısınma, sürücü veya disk problemi olabilir, 9400F+2060 darboğaz yapacak bir ikili değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı