İ5 9600k 1570TL'ye Alınır mı?

5-10 FPS işlemci darboğazı yoğun olduğu testlerde var. Darboğaz yapmayan ekran kartı kullanıldığında bu FPS farkı emin ol düşer. Sentetik işlemci testlerinde tek çekirdekte başa baş iki işlemci de. Fark ettiysen YouTube'daki videolarda hep 1080p çözünürlükte 1080 Ti, 2080 gibi kartlar kullanılıyor ve bakarsan iki işlemci de darboğaz yapıyor ama Intel'de darboğaz daha az olduğu için GPU kullanımı daha çok oluyor ve bu sebeple performans farkı oluşuyor.

@Shimada Sensei kuracağım sistemde R53600 ile 1660Ti kullanmayı düşünüyorum. Render işlerim de olacak fazlasıyla. 1070 ayarında bir kart olduğunu okuyorum benchmark sitelerinde. Sizce darboğaza düşme ihtimalim nedir?

Cevaplayabilir misiniz bende merak ediyorum. Hangi ekran kartını destekler bu işlemciler en fazla. Bende 1080 fln düşünüyorum ekran kartı olarak.
@Shimada Sensei kuracağım sistemde R53600 ile 1660Ti kullanmayı düşünüyorum. Render işlerim de olacak fazlasıyla. 1070 ayarında bir kart olduğunu okuyorum benchmark sitelerinde. Sizce darboğaza düşme ihtimalim nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı