i5-9600K RTX 2060 sistem LoL'de FPS bir zaman sonra düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

mâtes

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Forza 16gb x G skill 8gb 2666hz
SSD veya HDD modeli
Samsun 980
Ekran kartı
Rtx 2060 asus dual evo
Anakart
ASUS ROG STRIX B360-H
İşlemci
i5 9600k
Arkadaşlar merhaba. LoL de FPS sorunu yaşıyorum. Oyunun ilk 5 dakikası sabit 144 sonra sapıtıp 100'lere falan iniyor. Riot'a ticket attım çözemediler 2 defa format attım nafile.
i5-9600K, RTX 2060 ASUS Dual EVO, 16x8 RAM 2666Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL böyle bir oyundur. Oyuna ilk girdiğinde fps tavan yapar, 2-3 dakika sonra tüm koridorlara minyonlar ulaşınca ve herkes artık oyuna dalınca özellikle dakika 10-30 arası çok fps düşüşü olması normal.

LoL ile ilgili bir durum bu, muhtemelen sizle veya sisteminizle ilgili bir sorun yoktur ama yine de sıcaklık değerlerini kontrol edebilirsiniz.

Isınmaya bağlı olarak işlemci veya ekran kartı kullanımlarını azaltıyor olabilir. Laptop mu kullanıyorsunuz?
Masaüstü kullanıyorum 60 dereceyi geçmiyor.

RAM'ler sıkıntılı işlemci stok soğutucu yetersiz.
Snowman T4 kullanıyorum soğutucu fan ramlerde sorun olsa diğer oyunlarda da sorun olur diye düşünüyorum sadece lolde sıkıntı oluyor.

LoL ile ilgili bir durum bu, muhtemelen sizle veya sisteminizle ilgili bir sorun yoktur ama yine de sıcaklık değerlerini kontrol edebilirsiniz.
Son 4 5 aydır böyle ısı değerleri çok normal

Ramler cift kanal calismiyor galiba. Ramleri cift kanal yaparsaniz fps buyuk olcude artar hocam 8x8 ya da 16x16. Lol islemci odakli oldugundan rame daha cok ihtiyac duyuyor cift kanal olunca fps baya artiyor o yuzden.

RAM'ler cift kanal calismiyor galiba. RAM'leri cift kanal yaparsaniz FPS buyuk olcude artar hocam 8x8 ya da 16X16. LoL islemci odakli oldugundan RAM'e daha cok ihtiyac duyuyor cift kanal olunca FPS bayağı artiyor o yuzden.

Hocam 8 GB RAM'i çıkarsam düzelir mi sadece 16 çalışsa olur mu yani.

RAM'ler cift kanal calismiyor galiba. RAM'leri cift kanal yaparsaniz FPS buyuk olcude artar hocam 8x8 ya da 16X16. LoL islemci odakli oldugundan RAM'e daha cok ihtiyac duyuyor cift kanal olunca FPS bayağı artiyor o yuzden.

Bir de işlemcinin hemen yanındaki 2 slota yan yana dizili aralarında boşluk bırakmam veya slot değiştirmem etki eder mi?

Bir de CL 15 değeri iyi midir aynı ürün Forza 16 GB RAM Hepsiburada'da 850 lira G.Skill'i sahibinden de satıp üstüne biraz koyarak onu almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hocam 8 GB RAM'i çıkarsam düzelir mi sadece 16 çalışsa olur mu yani.

Bir de işlemcinin hemen yanındaki 2 slota yan yana dizili aralarında boşluk bırakmam veya slot değiştirmem etki eder mi?

Bir de CL 15 değeri iyi midir aynı ürün Forza 16 GB RAM Hepsiburada'da 850 lira G.Skill'i sahibinden de satıp üstüne biraz koyarak onu almayı düşünüyorum.

Hocam anakartta 4 slot varsa 1-3 veya 2-4 takarsanız Dual channel çalışır art arda takılmaz.

Hocam anakartta 4 slot varsa 1-3 veya 2-4 takarsanız Dual channel çalışır art arda takılmaz.

8+8 veya 16+16 yapın aynı marka olursa daha stabil çalışır.

Geri
Yukarı