i5 9600K sisteme nasıl overclock yapılır?

Natso

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba,

Aşağıdaki özelliklerde bir PC topladım. Özellikle oyun oynarken daha fazla performans alabilmek adına OC yapmak istiyorum. Daha önce birçok kullanıcının da yazdığı ve çözüm bulunamayan Warzone FPS problemi yaşıyorum. Belki OC ile bu sorunun üstesinden gelebilirim diye düşünüyorum. Öncelikle mevcut PSU ile OC yapma imkanım var mı? Nasıl bir yol izleyebilirim? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımı ricası ile.

Teşekkürler.

i5 9600K.
MSI Z390 GAMING Plus.
MSI RTX 2070 Gaming.
32 GB (16x2) 3600 MHz G.Skill Trident Z RGB.
Cooler Master ML240R sıvı soğutma.
Cooler Master TD500 mesh kasa.
600W 80+ Cooler Master PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Görmesi lazım, MSI'ın rehberini dikkatlice uygula hocam. All core 5 Ghz için 3.14 çok düşük zaten.
Sayfadaki tüm önergeleri doğru yaptığıma eminim ama voltaj ayarı ne verirsem vereyim HWINFO da ve diğer uygulamalarda maksimum voltajı 1.314 olarak görüyorum. Sanırım bu şekilde çözemeyeceğim problemi PSU ile alakalı olma ihtimali var mıdır sizce ?

Bu arada desteğin içinde ayrıca teşekkür ederim

Sayfadaki tüm önergeleri doğru yaptığıma eminim ama voltaj ayarı ne verirsem vereyim HWINFO da ve diğer uygulamalarda maksimum voltajı 1.314 olarak görüyorum. Sanırım bu şekilde çözemeyeceğim problemi PSU ile alakalı olma ihtimali var mıdır sizce ?

Bu arada desteğin içinde ayrıca teşekkür ederim

Hocam elbette PSU tüm gücü dağıtan birim ama 3.14'ü geçmeme sebebi budur ya da şudur diyemem maalesef. :/

Geri
Yukarı