Çözüldü i7 10750H 1 GHz'de çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci i7 10750H ve oyun oynarken birden oluyor. Bazen hiç olmuyor ama genellikle oyun oynarken oluyor. İşlemci sıcaklığı oyun oynarken ortalama 86 derece ve işlemci frekansı 0,75-1GHz arası değişiyor. Ne yapmam lazım?

1627851335954.png

Çözüm
O clampler ne işe yarıyor aydınlatma şansınız var mı?
Clamp yani Kelepçe seçeneği, CPU'nun ayarladığınız turbo güç sınırlarını aşmasını önlemek için CPU'yu gerektiği kadar kısmaya zorlar.
Birazdan yapacağım. Ama önce frekansı bir 3600MHz'e sabitleyelim.
FIVR sekmesine girin. Sol alt köşedekilerin hepsini 38 yapın. Apply'a basın.

Çözüm mesajı:
Sistemdeki EDP sorunlarını gidermek için IccMax'ları maksimum değerlere yükselttik.

1 GHz'e düşüyor çünkü BD PROCHOT anakart üzerinde aktive edilmiş. Bunu kapattık ve bu sorun ortadan kalktı.

Power Limitler işlemciyi kısmak için tasarlanmış. Olabildiğince Power Limitleri sisteme göre dizayn ettik ama aşırı başarılı olamadık. EC adı verilen güç limitleri pek müsade etmiyor ancak frekans kısınca muhtemelen sorun düzelecek.

Sistemde frekans sabitlemeye gitmek zorunda kaldık. İşlemci TDP seviyesini çok aşıyor. Soğumuyor. Frekans sabitledik.

Hafif bir Undervolt yaptık sistem aşırı güç çekiyor çünkü.

Çözüm olarak işaretlenebilir.
Prochot 70 derece görünüyor. Görünüşe göre işlemci 70 dereceyi geçtiği zaman ısıyı 70 derece altına çekebilmek için hız ve voltaj düşürüyor.
ThrottleStop'tan herhangi bir undervolt ya da bir ayar değişikliği yaptınız mı?

Evet yaptım. Tpl sekmesinden Speed Shift'i açıp Max 50 yazan yeri 0 yaptım. Ondan olmuş olabilir mi?
UV yapacaktım ama çarpan kilidi yüzünden yapamadık.

Yeni konular

Geri
Yukarı