i7 10750h RTX 2060 Düşük FPS normal mi?

altaryzyz

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar i7 10750h, RTX 2060 ile Valorant'ta 130-160, CS:GO'da 120-180 civarlarında FPS alıyorum günlerdir bunun sebebini arıyordum ki oyunlardayken RAM kullanımımın (8GB) %96 seviyelerinde olduğunu gördüm bunun sebebi sizce RAM'den dolayı mıdır yoksa düşündüğünüz başka bir problem var mı? Şimdiden teşekkürler (Tüm oyunları NVIDIA ekran kartıyla açıyorum).

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda görüntü işlemci içinde bulunan ekran kartı ile monitöre verilir. Bu da FPS düşüklüğü yaratır. Herhangi bir çözümü yoktur.

tek kanal 8gb raminiz varsa öncelikle 16 GB'a çıkarıp dual modda çalışmasını sağlayın. Büyük ihtimalle düzelir. Nvidia optimus yüzünden illa ki kaybınız olacak ama tüm laptoplarda öyle.

Singel channel ram ve yetersiz ram miktarı oyunlarda ciddi FPS kayıplarına ve droplara sebep olur.
Bu bahsetmiş olduğunuz FPS değerlerini yüksek ayarlarda alıyorsanız singel channel ram için beklenilen sonuçlar. İşlemci güç modunu yüksek performansa alarak ve ramleri dual channel'a çevirerek belli bir miktar FPS artışı sağlayabilirsiniz. @Odyofil adlı kullanıcının yapmış olduğu yorumda saçmalıktan başka bir şey değil.

Singel channel ram ve yetersiz ram miktarı oyunlarda ciddi FPS kayıplarına ve droplara sebep olur.
Bu bahsetmiş olduğunuz FPS değerlerini yüksek ayarlarda alıyorsanız singel channel ram için beklenilen sonuçlar. İşlemci güç modunu yüksek performansa alarak ve ramleri dual channel'a çevirerek belli bir miktar FPS artışı sağlayabilirsiniz. @Odyofil adlı kullanıcının yapmış olduğu yorumda saçmalıktan başka bir şey değil.
RTX 2070 li laptopa sahibim. RAM'lerim dual channel 8x2... CSGO da 200 FPS civarı alıyorum bende. Durum RAM ile alakalı değil. MUX Switch ile alakalıdır. Oynanan oyunlar da 16GB ram isteyen oyunlar değil.

Videoyu izlerseniz de çok mutlu olurum. İyi günler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Odyofil de yanlış bir şey söylememiş. Ama önce RAM'lerini dualchannel yapması lazım. Hatta test etmek için HDMI'dan harici monitöre bağlarsanız laptop ekranına göre bazı oyunlarda %10-15 FPS artışı oluyor. Sebebi tamamiyle dahili ekranda görüntüyü ekrana Intel HD'nin vermesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı