i7-11370H laptop için Kali Linux önerisi

Kaynayankazan

Hectopat
Ders icabı PDF parser kullanmam gerekiyor. Bunun içinde Kali Linux indirmem gerekiyor. Ancak hangisini kurmam gerekiyor emin olamadım. Bir de Kali Linux için Windows 11'i silmek gerekiyor mu?

16 GB RAM.
11th gen Intel(R) Core(tm) i7-11370H @ 3.30GHz 3.30 GHz.
64 Bit.

İlk olarak söyleyeceğim şey ana bilgisayarınıza direkt Kali'yi kurmanız yerine Debian tabanlı bir dağıtıma Kali'nin toollarının olduğu repoyu eklemeniz olacaktır. İkinci sorunuza gelirsek dualboot yani ikisinide yan yana kurup açılışta istediğiniz OS'ten sistemi başlatabilirsiniz.

Depoyu burdan kuracağınız dağıtım üzerine ekleyebilirsiniz, tavsiyem Mint kullanmanız olur: GitHub - LionSec/katoolin: Automatically install all Kali linux tools

Ders icabı PDF parser kullanmam gerekiyor. Bunun içinde Kali Linux indirmem gerekiyor. Ancak hangisini kurmam gerekiyor emin olamadım. Bir de Kali Linux için Windows 11'i silmek gerekiyor mu?

16 GB RAM.
11th gen Intel(R) Core(tm) i7-11370H @ 3.30GHz 3.30 GHz.
64 Bit.

Hocam birinci soruya cevap veremem ama ikinci soru için şunu diyebilirim: Kali'yi birkaç farklı şekilde kurabilirsiniz. Eğer Windows 11'i silmeden diski ikiye bölüp Kali Linux'u kurarsanız (buna Dual boot deniyor) bilgisayar açılırken Kali'yi mi yoksa Windows'u mu başlatayım diye sorar seçimizini yapıp başlatırsınız, veya Windows 11 içinde VirtualBox kurarak Kali'yi onun içinde çalıştırabilirsiniz. Bu kötü sistemleri zorlayabilir ama sizin sisteminiz için uygun duruyor. VirtualBox ile Kali'ye verdiğiniz depolama alanı, RAM vs. Gibi şeyleri kontrol edebilirsiniz. Benim tavsiyem VirtualBox olur.

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. VirtualBox kurmaya karar verdim. Merak ettiğim başka bir şey daha var. Acaba Linux'u kullanmadığım zamanlarda windows da performans kaybı yaşar mıyım? Mesela oyun oynarken filan.

Hayır yaşmazsın, PC'yi hangi OS'ten başlatırsan onun dosyaları çalışır.
Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. VirtualBox kurmaya karar verdim. Merak ettiğim başka bir şey daha var. Acaba Linux'u kullanmadığım zamanlarda windows da performans kaybı yaşar mıyım? Mesela oyun oynarken filan.

Yeni konular

Geri
Yukarı