i7-11700KF için Sorunsuz Soğutucu Önerisi

Orcus_35

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast RGB
Ekran kartı
MSI GeForce RTX™ 3070 SUPRIM X 8G
Anakart
Z590-A PRO
İşlemci
i7-11700KF
Anakart : Z590-A PRO
İşlemci : i7-11700KF
Kasa : MSI MPG GUNGNIR 110M (Ön-3 Arka-1 Fan)(Maks.2x120 Üst Fan)

Ram : Kingston Fury Beast RGB 4x8 GB
GPU : MSI GeForce RTX™ 3070 SUPRIM X 8G

Mevcut Sıvı Soğutma : Cougar Aqua 240 (hiç memnun değilim)

Escape From Tarkov, Valorant, Rainbow Six Siege, CoD Warzone gibi FPS oyunları oynuyorum. Sorun yaşamadan kullanabileceğim. Yüksek GHz' de düşük Isılar alabileceğim bir soğutma önerir misiniz ? (Sıvı veya Kule)

Son düzenleyen: Moderatör:
anakart: Z590-A Pro
işlemci: i7-11700KF
Kasa: MSI MPG Gungnir 110M (ön-3 arka-1 fan)(maksimum2x120 üst fan)

RAM: Kingston Fury Beast RGB 4x8 GB.
GPU: MSI GeForce rtx™ 3070 Suprim X 8g

mevcut sıvı soğutma: Cougar Aqua 240 (hiç memnun değilim)

Escape from Tarkov, Valorant, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, CoD Warzone gibi FPS oyunları oynuyorum. Sorun yaşamadan kullanabileceğim. yüksek GHz'de düşük ısılar alabileceğim bir soğutma önerir misiniz? (sıvı veya kule) sen

Sen bu kardeşini dinle sıvı soğutma alma arkadaşın önerdiği kule tipi sogutucu iyi onu al 10 sene sesini çıkarmaz ama sıvı soğutma öyle mi yok pompası arzalanır yok sıvısı biter hep bir dert al kule tipi sogutucu tıngır mıngır dönsün sessiz bir şey istersen be queit Dark Pro 4 öneririm kendimde kullanıyorum Ryzen 7 5800X ile.

Anakart: Z590-A Pro
İşlemci: i7-11700KF
Kasa: MSI MPG Gungnir 110M (Ön-3 Arka-1 Fan)(maksimum2x120 Üst Fan)

RAM: Kingston Fury Beast RGB 4x8 GB
GPU: MSI GeForce RTX™ 3070 Suprim X 8G

Mevcut Sıvı Soğutma: Cougar Aqua 240 (hiç memnun değilim)

Escape from Tarkov, Valorant, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, CoD Warzone gibi FPS oyunları oynuyorum. Sorun yaşamadan kullanabileceğim. Yüksek GHz'de düşük Isılar alabileceğim bir soğutma önerir misiniz? (Sıvı veya Kule)

Yüksek GHz dediğin için kule tipi alma ve sıvı soğutucu alacaksan 360mm ama gürüş seviyesi olmasın Game Booster gampower gibi giriş seviye olmasın MSI Thermaltake NZXT olsun bunlar pahalı ise 240mm al ama dediğim gibi giriş seviyesi markalar olmasın

Sen bu kardeşini dinle sıvı soğutma alma arkadaşın önerdiği kule tipi sogutucu iyi onu al 10 sene sesini çıkarmaz ama sıvı soğutma öyle mi yok pompası arzalanır yok sıvısı biter hep bir dert al kule tipi sogutucu tıngır mıngır dönsün sessiz bir şey istersen be queit Dark Pro 4 öneririm kendimde kullanıyorum Ryzen 7 5800X ile.
Kaç GHz ile kaç dereceleri görüyorsunuz ?

Yüksek GHz dediğin için kule tipi alma ve sıvı soğutucu alacaksan 360mm ama gürüş seviyesi olmasın Game Booster gampower gibi giriş seviye olmasın MSI Thermaltake NZXT olsun bunlar pahalı ise 240mm al ama dediğim gibi giriş seviyesi markalar olmasın
Bende yüksek GHz istediğim için Sıvı soğutma düşünüyorum ama şuan kullandığım Sıvı soğutma beni çok yordu. Birde radiyatörü üste yerleştirmek istediğim için maksimum 240 lık alabilirim.

4800MHz 1.32v oyunlarda 60-65 arası.
bakımı nasıl yapılıyor kule tipinde ? dikkat edilmesi gerek birşeyi var mı ?

Son düzenleme:
Bende yüksek GHz istediğim için sıvı soğutma düşünüyorum ama şu an kullandığım sıvı soğutma beni çok yordu. Bir de radiyatörü üste yerleştirmek istediğim için maksimum 240'lık alabilirim.

Bakımı nasıl yapılıyor kule tipinde? Dikkat edilmesi gerek bir şeyi var mı?

Bakım makım yok devam 1 senede bir termal macun bakımı yaparsın o kadar.

Geri
Yukarı