i7 13700KF için kule tipi hava soğutma veya sıvı soğutma önerisi

Umarım ufak tefek pürüzler yaşamadan tak çalıştır yapabilirim. Kasa 170mm'e kadar destekliyor. Ramlerden dolayı kasaya sığdıramama gibi bir durum vs olmaz inşallah. Termalright contact frame de dedikleri gibi ufak bir +'sı varsa da bu 2 ürün işimi rahatlıkla görecektir. Bakalım geldikleri zaman göreceğim artık :) Teşekkürler tekrardan.
Üstad naptınız Noctua aldınız mı?

Merhaba.
Aşağıdaki sisteme sahibim. Bilgisayar açılışta 40°c ile başlıyor AIDA64 ile teste sokunca 100°c kadar çıkıyor. Bu sistemde yanlış olan ne olabilir? (testi kasaya montaj yapmadan yaptım. Bağlantıları kontrol ettim. Termal macunu kutudan çıkan ürünü kullandım. )

INTEL Core i7-13700KF
MSI Pro B660M-B anakart.
MSI GeForce RTX 3050 Ventus 2X XS 8G ekran kartı.
8+16 GB DDR4 RAM.
MSI MAG CoreLiquid 360r V2 sıvı soğutma.
Frisby FC-9455G vetro 850W 80+ Bronze.

Merhaba.
Aşağıdaki sisteme sahibim. Bilgisayar açılışta 40°c ile başlıyor AIDA64 ile teste sokunca 100°c kadar çıkıyor. Bu sistemde yanlış olan ne olabilir? (testi kasaya montaj yapmadan yaptım. Bağlantıları kontrol ettim. Termal macunu kutudan çıkan ürünü kullandım. )

INTEL Core i7-13700KF
MSI Pro B660M-B anakart.
MSI GeForce RTX 3050 Ventus 2X XS 8G ekran kartı.
8+16 GB DDR4 RAM.
MSI MAG CoreLiquid 360r V2 sıvı soğutma.
Frisby FC-9455G vetro 850W 80+ Bronze.
dostum undervolt tarzı bir işlem yaptın mı?

boştayken arka planda belki işlem yapıyordur o yüzden 40 normal diyecektim ama hiçbir işlem yapmıyorsa 40 ve üzeri normal değil. Fan rpmleri ve oda sıcaklığı falan nasıl? soğutucu montajında bir sorun olmuş olabilir mi? hatalı monte etmiş olabilir misiniz?

Bir de undervolt yapabiliyorsanız o şekilde deneyebilir misiniz?

Geri
Yukarı