Çözüldü i7-12700H - RTX 4050 laptop güncelleme sonrası yavaş çalışıyor ve uygulama başlatmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kel Özghür

Picopat
RAM
8 GB RAM
Ekran kartı
GeForce RTX 4050 Laptop GPU
İşlemci
12th Gen Intel Core i7-12700H
Bugün güncelleme yapmıştım. Güncellemeden sonra oyunlar 40-10 FPS almaya başladı (laptop prize takılı olmasına rağmen), normalde bilgisayar başlarken sağ altta, internet simgesinin yanında gözükürdü. NVIDIA Broadcast, NVIDIA kontrol paneli gibi uygulamalar açılırdı. Çok garip çalışıyor bilgisayar.

Çözüm
ASUS Armoury Crate giriş yapıp GPU ayarlarından eko modu yerine standart modunu aktif etmeyi dener misiniz?
Bugün güncelleme yapmıştım. Güncellemeden sonra oyunlar 40-10 FPS almaya başladı (laptop prize takılı olmasına rağmen), normalde bilgisayar başlarken sağ altta, internet simgesinin yanında gözükürdü. NVIDIA Broadcast, NVIDIA kontrol paneli gibi uygulamalar açılırdı. Çok garip çalışıyor bilgisayar.
RAM ile alakalı olduğunu düşünmekteyim.

Cihazın özellikle Monster ise bende de oluyordu zamanla düzeliyor. Sanırım sistem alışmaya çalışıyor. Ama sadece sistem tarafında. Onun dışında FPS sebebi büyük ihtimalle herhangi bir driverin eksik kurulumundan kaynaklı olabilir.

Grafik kartı sürücüsünün yüklü olduğuna emin misiniz? Ram ile alakalı gibi gelmedi bana.
1-2 saat önce sürücü güncellemesi gelmişti, yapmayı unuttum. Fakat ekran kartı sürücüsünü güncelledikçe yavaşlıyor gibi geldi. Hatta önceki konularımda eski bir sürücü kurarak sorunu çözmüştüm.

Cihazın özellikle Monster ise bende de oluyordu zamanla düzeliyor. Sanırım sistem alışmaya çalışıyor.

ASUS TUF F15 FX507ZU4_FX507ZU4

Yeni konular

Geri
Yukarı