i7 12700K işlemci yük altında +100 derece oluyor

Elegant Lotus

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : R7 5800X
MB : Msi B550-A Pro AM4 Socket MB
RAM : 4x8 3200Mhz CL15 XPG D41 Tuf alliance
SSD : 1 TB 980 Evo +G1 1TB + 512GB M.2 XPG S20G
PSU : NZXT 650W 80+ Gold
CASE : DLX21
GPU : RTX 3070 TI 8GB GDDR6X EVGA FTW3 Ultra
Keyboard : XPG Summoner Red SW
Mouse : Razer deathadder V2
Headset : Hyper X Cloud II wireless
Monitor : Asus rog strix 320Hz 2k 27"
Meslek
Radyoloji teknikeri
240mm Arctic liquidfreezer II kullanıyorum. Braketleri doğru otutturduğuma eminim çünkü boşta 24'e kadar iniyor değerler. Cinebench R29'da direkt 100e vurup 3.6GHz'a iniyor çekirdekler. Buna ne yapayım ben şimdi? Psikolojimi bozdu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın sogutucu hakkinda tecrubem yok fakat baglantilarin duzgun yapildi ise, Termal macunun kaliteli ise yine de isinma problemin var ise aklima iki olasalik geliyor 1- kullandığın urunun performansi yeterli degildir, 2- kullandığın sogutma cihazi arizali oalbilir (Pompa calismiyordur radyatorler tikanmistir, fanlar donmuyordur vs.)

Edit: Bunun devamindaki sorularda su sekilde olur, Bu problem yeni mi ortaya cikti gecmisten beri suregeliyor mu?

Kullandığın sogutucu hakkinda tecrubem yok fakat baglantilarin duzgun yapildi ise, Termal macunun kaliteli ise yine de isinma problemin var ise aklima iki olasalik geliyor 1- kullandığın urunun performansi yeterli degildir, 2- kullandığın sogutma cihazi arizali oalbilir (Pompa calismiyordur radyatorler tikanmistir, fanlar donmuyordur vs.)

Edit: Bunun devamindaki sorularda su sekilde olur, Bu problem yeni mi ortaya cikti gecmisten beri suregeliyor mu?
Sıfır sistem hocam. Aynısını AMD'ye de kurduk R9 5950X'e bir problem olmadı ama i7 12700kf bambaşka olay 180w powerdraw atıyor.

240mm Arctic liquidfreezer II kullanıyorum. Braketleri doğru otutturduğuma eminim çünkü boşta 24'e kadar iniyor değerler. Cinebench R29'da direkt 100e vurup 3.6GHz'a iniyor çekirdekler. Buna ne yapayım ben şimdi? Psikolojimi bozdu.
hocam 1050 ti satıyorum çok temiz. Almak istersen mesaj atabilirsin..

Geri
Yukarı