i7 4770 işlemci yük altında 100 derece oluyor

Yavuzz67

Femtopat
Daha fazla  
Macun ve CPU fanını yeni değiştirdim mesela GTA 5 oynarken 100 dereceye kadar ulaşıyor. Bazen reset atıyor. CPU fanı 1270 1300 RPM de dönüyor hep hiç 1400 1500 de döndüğünü görmedim. Fan hızını ayarlamaya çalışıyorum yine hep aynı devirde dönüyor.
i7 4770 3.40 GHz.
8 GB RAM.
H81H3 M4 anakart.

Haswell serisi işlemciler biraz fazla güç çeker. Ama yine de sıcaklıklar stabil olması lazım. Montajı doğru yaptığınıza emin misiniz? Birde kullandığınız macun nedir? Aşırı büyük bir etkisi olmasa da yine de iletkenliği F/P bir macun kullanmakta yarar var. Macunu çok veya az sürmenin de etkileri olabilir.

Macunu Ve Cpu Fanını Vatan Bilgisayar Da Daha 2 3 Gün Önce Taktırdım Kule Tipi Farklı Bir CPU Fanıyla Denediler Yine Aynı

Turbo boost açıksa kapatıp öyle dener misiniz? Birde Aida64'den bir stres testi yapın. Voltaj değerleri ve maksimum çıktığı sıcaklığı merak ettim. Ama testi Turbo Boost kapalı iken bir deneyin.

1.752 voltaj nedir öyle? O işlemci o voltaja nasıl dayanıyor aklım almadı şuan. Acil manuel voltaj düşürün. 1.42, 1.38 arası deneyin. 1.752 olağanüstü bir durum.

Geri
Yukarı