i7 13650HX sistemde ekranda yırtılma ve titreme oluyor

MeltOwer

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar. İki gün önce aldığım bilgisayarımda film veya video izlerken video gözüktüğü üzere titremeler oluyor. Bir kerede Steam'de bir oyuna yorum yazarken ekrana siyah kare kare pixellerin gelmesiyle karşılaştım aynı videodaki gibi saniyelik olaylardı. Bir arkadaşım Windows 11'den kaynaklı böyle şeyler oluyor dedi ama internette buna dair bir bilgi bulamadım benim bilgisayarımda mı arazı var yoksa ayarlarımı yanlış yaptım ya da gerçekten genel bir sıkıntı mı bilmiyorum. Bilgisayarda yeni olduğu için kurcalamaya korktum açıkçası. Bilgisayarın özelliklerini bildiğim kadarıyla aşağıya bırakıyorum, yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler.

Sıkıntının gözüktüğü video linki: WhatsApp Video 2023-11-19 saat 23.39.59_39bd7934

ASUS ROG STRIX G614ju.

NVIDIA RTX 4050.
Intel Core i7-13650hx 2.60 GHz.
16 GB RAM.

Şu ana kadar sadece The Forest ve Mafia Definitive Edition oynadım ama böyle bir sorun görmedim sadece böyle filmlerde falan karşıma çıktı.

O zaman dahili GPU olma ihtimali yüksek. ASUS Armory uygulamasını indirip kurun, GPU kısmına gelip Ultimate seçeneğine tıklayın. Bu işlem sonrası film ve video izlerken tekrar deneyin. Eğer sorununuz çözülürse garanti kapsamındayken değişim talep edin derim, dahili kartınız bozuktur.

O zaman dahili GPU olma ihtimali yüksek. ASUS Armory uygulamasını indirip kurun, GPU kısmına gelip Ultimate seçeneğine tıklayın. Bu işlem sonrası film ve video izlerken tekrar deneyin. Eğer sorununuz çözülürse garanti kapsamındayken değişim talep edin derim, dahili kartınız bozuktur.
Şimdi denedim devam ediyor ama şöyle bir şey daha var sadece alt yazıyı açtığımda bu sorunla karşılaşıyorum ama alt yazıyı kapatınca hiçbir sıkıntı olmuyor

Şimdi denedim devam ediyor ama şöyle bir şey daha var sadece alt yazıyı açtığımda bu sorunla karşılaşıyorum ama alt yazıyı kapatınca hiçbir sıkıntı olmuyor.

Videoyu tekrar izledim ve sadece altyazıların gidip geldiği zamanlarda titrediğini fark ettim. Açtıklarınızdan farklı bir video veya yayın açıp altyazısız deneyin, sonrasında videoyu alt yazılı açın. Sorunlar devam ediyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı