Çözüldü Oyun oynarken ekranda titreme oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

chucky38

Decapat
Daha fazla  
Ben yaklaşık 6 aydır rahatsız edici bir sorun yaşıyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi genelde oyun oynarken (LoL oynuyorum) ekran titriyor, takılıyor gibi oluyor. Ben bu sorunu bir türlü çözemedim. Format kurtarmadı, oyunları sil yükle kurtarmadı.

Bir ara YouTube'da tam ekran video izlerken ekranın kararması durumunu yaşıyordum fakat o tekrar tekrar yaşanmadı bir gün yaşand. I bir de başka bire gün yaşandı, yani o kadar nadir yaşandı ama tam ekran sorunundan olabilir mi diye düşündüm, bağlantısı var mıdır diye.

Ama ben oyunları genelde çerçevesiz oynuıyorum zaten. Daha önce de tam ekran oyun oynadıgım için hata alıyordum, Alt Tab sorunu yaşıyordum. O yüzden hep çercevesiz oynuyorum. Bilen varsa bir bilgisini paylaşsın. Benim şüphem garantisi bittikten sonra bu sorunu yaşatan monitörden. Sistem özelliklerini bırakıyorum;

Ryzen 5 2600.
Sapphire RX550 4 GB.
1TB M.2 SSD.
32 GB RAM.
ASUS B450M anakart.
Acer Nitro QG221 Qbii 21.5" 75Hz 1ms monitör.

Çözüm
Hocam çözülmez bence bu sorun. Bakınca denemediğiniz hiçbir şey kalmadı. Bir de Windows 7 mi deneseniz acaba belki olur.

Sorun çözüldü arkadaşlar. Oyunun içerisinde eski DX9 modunu tercih et seçeneği var. İstemci ayarlar oyun sekmesinde onu aktifleştirince sorun çözüldü.
Çözülür bence. Kronik olabilir ama buna sebep olan parçayı bulmamız lazım.Monitör ve ekran kartını denedin zaten.Bu ikisi olmadığına eminiz.

Bende 2 adet SSD vardı. Biri M.2 SSD diğeri SATA SSD. M.2'yi söktüm SATA SSD'ye format attım temiz kurulum falan yaptım bütün dosyaları falan yükledim ama sorun çözülmedi.
Hocam çözülmez bence bu sorun. Bakınca denemediğiniz hiç bir şey kalmadı. Bide Windows 7 mi deneseniz acaba belki olur.

Hocam çözülmez bence bu sorun. Bakınca denemediğiniz hiçbir şey kalmadı. Bir de Windows 7 mi deneseniz acaba belki olur.

Sorun çözüldü arkadaşlar. Oyunun içerisinde eski DX9 modunu tercih et seçeneği var. İstemci ayarlar oyun sekmesinde onu aktifleştirince sorun çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı