Çözüldü Oyun oynarken ekranda titreme oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

chucky38

Decapat
Daha fazla  
Ben yaklaşık 6 aydır rahatsız edici bir sorun yaşıyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi genelde oyun oynarken (LoL oynuyorum) ekran titriyor, takılıyor gibi oluyor. Ben bu sorunu bir türlü çözemedim. Format kurtarmadı, oyunları sil yükle kurtarmadı.

Bir ara YouTube'da tam ekran video izlerken ekranın kararması durumunu yaşıyordum fakat o tekrar tekrar yaşanmadı bir gün yaşand. I bir de başka bire gün yaşandı, yani o kadar nadir yaşandı ama tam ekran sorunundan olabilir mi diye düşündüm, bağlantısı var mıdır diye.

Ama ben oyunları genelde çerçevesiz oynuıyorum zaten. Daha önce de tam ekran oyun oynadıgım için hata alıyordum, Alt Tab sorunu yaşıyordum. O yüzden hep çercevesiz oynuyorum. Bilen varsa bir bilgisini paylaşsın. Benim şüphem garantisi bittikten sonra bu sorunu yaşatan monitörden. Sistem özelliklerini bırakıyorum;

Ryzen 5 2600.
Sapphire RX550 4 GB.
1TB M.2 SSD.
32 GB RAM.
ASUS B450M anakart.
Acer Nitro QG221 Qbii 21.5" 75Hz 1ms monitör.

Çözüm
Hocam çözülmez bence bu sorun. Bakınca denemediğiniz hiçbir şey kalmadı. Bir de Windows 7 mi deneseniz acaba belki olur.

Sorun çözüldü arkadaşlar. Oyunun içerisinde eski DX9 modunu tercih et seçeneği var. İstemci ayarlar oyun sekmesinde onu aktifleştirince sorun çözüldü.
Hocam aynı sorunu ben de yaşıyorum. Az önce LOL girdim, sorunum hala geçmemiş anlaşılan :D Freesync açıktı oynarken ama ben kapatınca az da olsa düzeliyor diye hatırlıyordum. Sanırım düzelmiyor.

Sorunun Windows 10 ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Emin olmadan insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. AMD ekran kartları eskiden her oyunda driver seçerdi. Hala öyle olabilir. AMD RX550-560-570-580 ekran kartı kullanan diğer arkadaşların tavsiyelerini uygularsan muhtemelen problemin çözülecektir.

Sorunun Windows 10 ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Emin olmadan insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. AMD ekran kartları eskiden her oyunda driver seçerdi. Hala öyle olabilir. AMD RX550-560-570-580 ekran kartı kullanan diğer arkadaşların tavsiyelerini uygularsan muhtemelen problemin çözülecektir.

Onlardan bildiğiniz var mıdır acaba. Çünkü diğer oyunlarda yapmıyor sadece LoL oynarken oluyor bildiğiniz ekran titriyor takılıyor denedim bir şeyler daha yapıp ama düzelmedi maalesef.

Oyunun grafik ayarlarından fullscreen ise borderless. Borderless ise fullscreen yapıp dener misin? Bir de "enable screen shake" diye bir özellik varmış. O da kapalı olsun.

Oyunun grafik ayarlarından fullscreen ise borderless. Borderless ise fullscreen yapıp dener misin? Bir de "enable screen shake" diye bir özellik varmış. O da kapalı olsun.

Denedim daha önceden de denemiştim zaten faydası olmadı maalesef.

Eskiden videosunu çekmiştim onu ekliyorum bir de ona bakıp yorumlayabilirsiniz.
Özellikle 2. saniyede belli oluyor onun dışında video çekince çok net belli olmuyor zaten dediğim gibi ufak takılma ama performansı da engelliyor canda sıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denedim daha önceden de denemiştim zaten faydası olmadı maalesef.

Eskiden videosunu çekmiştim onu ekliyorum bir de ona bakıp yorumlayabilirsiniz.
Özellikle 2. saniyede belli oluyor onun dışında video çekince çok net belli olmuyor zaten dediğim gibi ufak takılma ama performansı da engelliyor canda sıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Daha net bir görüntü olarak.

Son düzenleme:
Ben yaklaşık 6 aydır rahatsız edici bir sorun yaşıyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi genelde oyun oynarken (LoL oynuyorum) ekran titriyor, takılıyor gibi oluyor. Ben bu sorunu bir türlü çözemedim. Format kurtarmadı, oyunları sil yükle kurtarmadı.

Bir ara YouTube'da tam ekran video izlerken ekranın kararması durumunu yaşıyordum fakat o tekrar tekrar yaşanmadı bir gün yaşand. I bir de başka bire gün yaşandı, yani o kadar nadir yaşandı ama tam ekran sorunundan olabilir mi diye düşündüm, bağlantısı var mıdır diye.

Ama ben oyunları genelde çerçevesiz oynuıyorum zaten. Daha önce de tam ekran oyun oynadıgım için hata alıyordum, Alt Tab sorunu yaşıyordum. O yüzden hep çercevesiz oynuyorum. Bilen varsa bir bilgisini paylaşsın. Benim şüphem garantisi bittikten sonra bu sorunu yaşatan monitörden. Sistem özelliklerini bırakıyorum;

Ryzen 5 2600.
Sapphire RX550 4 GB.
1TB M.2 SSD.
32 GB RAM.
ASUS B450M anakart.
Acer Nitro QG221 Qbii 21.5" 75Hz 1ms monitör.
videona baktım monitörü 75 hz den daha yukarısına overclock etmeyi denedinmi, monitörün buna izin veriyorsa adrenalin üzerinden 85 yada 95 hz en yukarısı neyse onu yap eğer monitör izin verirse. adrenalin ekran sekmesinden özel çözünürlük oluştur kısmına girip ordan hz ayarını yükseltebilirsin. ben bu yöntemle crt monitörümü 110 hz yapmıştım . ama yeni nesil monitörlerde bazılarında olmuyor . bana yineleme hızından gibi geldi sorun. dikey eşleştirme veya vysc ayarı varsa onlarıda kapat oyun menüsünden. yada kapalı ise açıp dene .

Geri
Yukarı