i7 2600 ve RX580 darboğaz yapar mı?

mushaldemm

Decapat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Aşağıdaki sisteme elimde olan RX580 8 GB ekran kartını takarsam problem yaşar mıyım? CoD: Warzone gibi oyunları oynatır mı?
  • İşlemci: i7 2600 3.4 GHz
  • RAM: 8+4 12 GB 1333 MHz RAM
  • Anakart: Gigabyte H61M-S2PV rev 2.2
  • Sabit disk: 240 GB SanDisk SSD Plus
  • PSU: 650W
ANAKART.PNG

İŞLEMCİ.PNG

RAM.PNG

Takmak istediğim ekran kartı da bu: ASUS Asus ROG STRIX-RX580-T8G- Gaming AMD Radeon RX580 8GB OC 256Bit DDR5 PCI-E 3.0 Ekran Kartı 210135584 | Trendyol

Ekstra bilgi isterseniz atarım, cevabınızı bekliyorum. Kullanacağım çözünürlük: 1680x1050.

Son düzenleyen: Moderatör:
1050P'de rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Satın almadıysanız o kartı almayın. 2K'ya Gigabyte GTX 1660 Super var. Sorun yaşatacak olsa da, o fiyata o kart alınmamalı diye düşünüyorum.

Evet darboğaz yapacaktır. %11 civarında bir darboğaz yaşayacağınız gözüküyor internette ancak bu bilgi tam doğru olmayabilir. CoD Warzone oynamanıza çok sorun yaratacağını sanmıyorum, oynayabilirsiniz. Ancak ileride yükseltme yapmanız gerekecektir. Yukarıda belirtildiği gibi GTX 1660 Super almanız daha mantıklı olur.

1050P'de rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Satın almadıysanız o kartı almayın. 2K'ya Gigabyte GTX 1660 Super var. Sorun yaşatacak olsa da, o fiyata o kart alınmamalı diye düşünüyorum.

Zaten elimde var kart şu an kutusu açılmamış bir vaziyette bekliyor. Açmalı mıyım, açmamalı mıyım diye sordum, cevabınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM frekanslarınız da çok düşük. Oyunları oynarsınız ancak RX580'in verebileceği tam performans ile oynayamazsınız. Darboğaz da olacağından FPS droplar peşinizi bırakmaz.

RAM frekanslarınız da çok düşük. Oyunları oynarsınız ancak RX580'in verebileceği tam performans ile oynayamazsınız. Darboğaz da olacağından FPS droplar peşinizi bırakmaz.
Cevabınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla hiç umut yok.
Evet darboğaz yapacaktır. %11 civarında bir darboğaz yaşayacağınız gözüküyor internette ancak bu bilgi tam doğru olmayabilir. CoD Warzone oynamanıza çok sorun yaratacağını sanmıyorum, oynayabilirsiniz. Ancak ileride yükseltme yapmanız gerekecektir. Yukarıda belirtildiği gibi GTX 1660 Super almanız daha mantıklı olur.
Maalesef şuan kart elimde var ve sistemimi değiştirecek bütçem yok
şimdi bir arkadasımla gorustum rx 570 4 gb ile takas edelim darboğaz olmaz dedi doğrumudur ne kadar performans artışı yaşarım bilgi verebilirmisiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı