i7 2600K ile RX 570 Darboğaz Yapar mı?

İ7 3770 ve RX 570 mini ITX ile 350 Watt power kullaniyorum. Ekran kartim max 120 watt cekiyor. Islemcim ise max 93 Watt. Geri kalan 140 Watt sistemime yetiyor. Ama 80 plus sertifikali kaliteli bir PSU. 12V kanalindan kac watt verebildigi önemli PSU nun. Elinizki PSU nedir ? Voltaj degerlerini paylasabilir misiniz ?

Kötü bir şey diyebilirim. Medium ayarlarda 60 FPS oynamak varken ultra ayarlarda 35 40 arası gidip gelmek pek iyi olmuyor. İ5 4670 mi daha iyi i7 2600k mı bilmiyorum. Şayet i7 2600k daha iyi bir islemciyse darboğaz yaşamazsınız. Bu arada RAM'i çift slot yapabiliyorsanız yapın inanılmaz bir fark oluyor performans olarak.
Aynı markanın 2 adet RAM'i mevcut bende yalnız şuan takılı olan 1600 Mhz diğeri 1333 MHz anakartın desteklediği ise 1333 MHz ikisini taksam sıkıntı olur mu bilmediğim için şuan 1600 MHz kullanıyorum.
İ7 3770 ve RX 570 mini ITX ile 350 Watt power kullaniyorum. Ekran kartim max 120 watt cekiyor. Islemcim ise max 93 Watt. Geri kalan 140 Watt sistemime yetiyor. Ama 80 plus sertifikali kaliteli bir PSU. 12V kanalindan kac watt verebildigi önemli PSU nun. Elinizki PSU nedir ? Voltaj degerlerini paylasabilir misiniz ?
Hocam daha almadım ekran kartı ile PSU değerlendirme aşamasındayım ama kesin olarak 600 ve üstü PSU alacağım.

Öncelikle merhaba kardeşim. Konu başlığını görünce ben açmış sandım. Çünkü hemen hemen aynı donanıma ben de sahibim. İşlemcim hali hazırda vardı üstüne RX 570 aldım. Bu ekran kartıyla CS-GO gibi oyunlarda normalde 200+ FPS alınıyor ama ben 100 ve altında kaldım. Bu tamamen işlemciyle alakalı. Cevabım evet darboğaz yapar. İşlemciyi yükseltmek gerekiyor. PSU konusuna gelecek olursak 500 yeterli geliyor. Zaten ekran kartı 350 istiyor diye biliyorum.

Konuda önerilen Cooler Master Elite V3 600W modelini önermiyorum giriş seviyesi için bile kötü. Önerim;

i7 2600K işlemciye çok yük bindiren Battlefield 5 gibi oyunlarda sınırda kalıcaktır.

Öncelikle merhaba kardeşim. Konu başlığını görünce ben açmış sandım. Çünkü hemen hemen aynı donanıma ben de sahibim. İşlemcim hali hazırda vardı üstüne RX 570 aldım. Bu ekran kartıyla CS-GO gibi oyunlarda normalde 200+ FPS alınıyor ama ben 100 ve altında kaldım. Bu tamamen işlemciyle alakalı. Cevabım evet darboğaz yapar. İşlemciyi yükseltmek gerekiyor. PSU konusuna gelecek olursak 500 yeterli geliyor. Zaten ekran kartı 350 istiyor diye biliyorum.
İ7 2600 ile de CS GO da 200+ FPS alinabilir. Sizin sorununuz baska gibi.

Kesinlikle başka bir sorun var gibi hocam mümkün değil bu tür FPS düşüklüğü. Birde ekran kartı ITX mi tam model belirtirseniz sevinirim. ITX modelini almaktan vazgeçtim çünkü.

Kesinlikle başka bir sorun var gibi hocam mümkün değil bu tür FPS düşüklüğü. Birde ekran kartı ITX mi tam model belirtirseniz sevinirim. ITX modelini almaktan vazgeçtim çünkü.

Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 570 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı 11266-14-20G tam ismi bu. Sıkıntı nerede?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı