i7 920 ile RX 570 Darboğaz Yapar mı?

Dogank

Hectopat
X58A-UD3R anakartım var. RX 570 takmak istiyorum. Şu anki ekran kartım GTS 250. Yeni güç kaynağı da alacağım. Anakart ve ekran kartı bir uyumsuzluk yapar mı? Bu arada işlemcim i7 920 oyunlarda darboğaz oranı en fazla kaç olur? Oyun oynayabilir miyim sizce? Bütçem az.

Son düzenleyen: Moderatör:
4GHz yaparsanız bir nebze yeterli gelebilme seviyesine yaklaşır. Soğutucunuzun çok iyi olması lazım ya da delidlemeniz lazım. UD3R overclock kapasitesi ne kadardır bilemiyorum, yerli kaynak bulmanız çok zor yabancı forumlarda araştırmanızı veya youtube rehber videolar izleyerek denemenizi öneririm. 4GHz yapsanız bile benim X3440'ım gibi tam yetmeyecektir bilin. Oyunları elbette oynarsınız ancak bazı oyunlar işlemciye çok yük bindirir. Ekran kartını besleme olayı dışında direk işlemci gücüne de ihtiyaç duyan oyunlar var. Ben mesela RX570'im High ayarlarda BF1'e normalde yettiği halde işlemcim yüzünden LOW'da oynuyorum. High'a alınca CPU LOAD %100 vuruyor ve droplar oluyor.

NOT: Stok halde kullanıyorsanız 1080P'de birçok oyunda darboğaz yapacaktır. Ancak bu oyun oynayışınızı etkilemeyedebilir. Freesync açıp bir nebze önüne geçebilirsiniz monitör uygunsa. Ya da işlemci yük bindiren oyunlarda grafikten taviz vererek oynamaya devam edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı