i7-2630qm sistemde oyunlar kapanıyor

emirhanyldrm0

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, sömestr başında ilçe dışındaydım. Laptopumu da oraya götürmüştüm. Oraya götürdüğümde oyunlarda düşük FPS, ve çok yüksek sıcaklık değerleri alıyordum. Birkaç gün önce evime geldim. Evde fan temizliği yaptım. (çok detaylı değildi ama çok fark etti.) Oyunlarda gerekli FPS'i alabiliyorum, ama oyun bir anda kapanıyor veya donup kalıyor. Sadece ders yaptığımda bile (arkada sadece Discord ve Steam açık) bilgisayarın ekranı kararıyordu, yüksek ihtimalle reset atmam gerekiyordu. Oyunlarda da oluyor. Ekran kararıyor sonra da bir bakıyorum oyun kapanmış. Diğer oyunlarda çok önemsemesem de CS:GO'da gerçekten çok yaşanıyor ve rank kasamıyorum ve oynama isteğim iyice kaçıyor. Sorun güç yetersizliğinden kaynaklanıyor olabilir mi?

GPU: GeForce GTX 460M 1,5 GB - CPU: i7-2630qm 2.00GHz - RAM: 8x2 DDR3 - 250 GB SSD - 1 TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerlerini bir kontrol et hocam. Yalnızca fan temizliği çözüm olmaz. Laptop'un biraz eski bir laptop anladığım kadarıyla. Termal macununu en son ne zaman değiştirdiniz ? Eğer macun yenilemesi yapmadıysanız, en kısa zamanda iyi bir macun kullanarak değişimi yapın. İşlemci ve ekran kartı üzerindeki atık macunu güzelce temizleyin ve yenisini sürün. Asıl farkı o zaman görürsünüz. Msi afterburner ile sıcaklıkları izleyebilirsin.

Sıcaklık değerlerini bir kontrol et hocam. Yalnızca fan temizliği çözüm olmaz. Laptop'un biraz eski bir laptop anladığım kadarıyla. Termal macununu en son ne zaman değiştirdiniz ? Eğer macun yenilemesi yapmadıysanız, en kısa zamanda iyi bir macun kullanarak değişimi yapın. İşlemci ve ekran kartı üzerindeki atık macunu güzelce temizleyin ve yenisini sürün. Asıl farkı o zaman görürsünüz. Msi afterburner ile sıcaklıkları izleyebilirsin.
Bilgisayarı alalı 3 sene falan oluyor. 2. el almıştık. O zamandan beri hiç termal macun değişmedi. Belki daha önce de değişmemiştir bilmiyorum. Aslında şöyle bir durum sezdim, bilgisayar soğukken daha çok yaşanıyor bu bahsettiğim şey. 80-90 dereceyi bulursa fps düşüyor. Ama bu bilgisayara reset atma gereksinimi veya oyun kapanma sorunu azalıyor.

Geri
Yukarı