I7 3770 Sistem Upgrade

G

Gamiurams

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Benim arkadaş yaklaşık 1 senedir kullandığı bilgisayar da sıkıntılar yaşamakta. Format atıyor, temizletiyor, gene aynı sorunları yaşıyor. Kendisi Youtube de video çekiyor. Oyunlarda Frapsla video çekerken ani FPS düşuşleri yaşıyor. HDD düşük yazıyor/okuyor. Sizce hangi parçaları yenilemelidir ? Daha yesyeni bilgisayarı var.

Sistemi:

i7 3770 işlemci

Gigabyte Ultra Durable Z77 D3H

Asus 560 Ti Direct CU İİ

Corsair Vengeance 2x4 CL9 1600MHz

Seagate Barracuda 1TB

Themaltake V3 600W kasa

İyi bir sistem, ekran kartı değişebilir... Mesela GTX 660/760, R9 270X... Bütçe nedir? Sorun parçalardan da olmayabilir, dediğin gibi, yeni bir sistem...

İlk önce kasanın içindeki güç kaynağından bir kurtul. 80+ sertifikalı kaliteli bir güç kaynağı al.

Sonrasında ekran kartı değişimine git. Olmadı birde SSD'ye terfi edersin.

Arkadaşın klavyeye ayran dökülmüş. Klavyede birşeyler yazmış. Tuşlar bozulmuş. Yeni klavye almış 20TL'ye onuda bağlamış tıklamış bi tuşa tıklar tıklamaz mavi ekran vermiş. Anakart gitti diye düşündüm ben.

Bugün gittik vatana adamlarla konuştuk. Saat 4 de gittik, 9 da geldik. Bir allahın kulu niye olduğunu çözemedi. Tüm Vatan bilgisayarı gezdik. En sonunda Anakartı değiştirmeyi düşündük.

Ve son olarak şu parçaları aldık.

Asus Z77-A
Asus GTX 760 Direct CU İİ
Seagate Barracuda 2TB

Arkadaş kasayı yanında getirmişti. Orada bağladık. Konuştuğumuz adam çok iyi bir adamdı. Sen toplamayı biliyor musun ? Dedi. Evet dedim. O zaman sen topla dedi. İlk deneyimim oldu hepsini bağladım çok hoşuma gitti :) Direk açıldı bilgisayar. Arkadaş evde Windows kurmuş uçuyo bilgisayar dedi :)

Arkadaşın klavyeye ayran dökülmüş. Klavyede birşeyler yazmış. Tuşlar bozulmuş. Yeni klavye almış 20TL'ye onuda bağlamış tıklamış bi tuşa tıklar tıklamaz mavi ekran vermiş. Anakart gitti diye düşündüm ben.

Bugün gittik vatana adamlarla konuştuk. Saat 4 de gittik, 9 da geldik. Bir allahın kulu niye olduğunu çözemedi. Tüm Vatan bilgisayarı gezdik. En sonunda Anakartı değiştirmeyi düşündük.

Ve son olarak şu parçaları aldık.

Asus Z77-A
Asus GTX 760 Direct CU İİ
Seagate Barracuda 2TB

Arkadaş kasayı yanında getirmişti. Orada bağladık. Konuştuğumuz adam çok iyi bir adamdı. Sen toplamayı biliyor musun ? Dedi. Evet dedim. O zaman sen topla dedi. İlk deneyimim oldu hepsini bağladım çok hoşuma gitti :) Direk açıldı bilgisayar. Arkadaş evde Windows kurmuş uçuyo bilgisayar dedi :)

Mutlu son. :like:

Ne kadara mal oldu bu ürünler size ?

Çok para verdik. Biraz moralim bozuldu. %25 indirimle aldık ama 1350 - 1400 arası bir şey verdi arkadaş. GTX 770 alacaktık normalde ama sadece Zotac vardı bide fiyatı 1000TL civarındaydı.

- - - Güncellendi - - -

Hocam sen biraz geç kaldın :) Parça yeniledik sadece. Yeni sistem toplasa arkadaş, ben ona güzel bir sistem toplardım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı