Çözüldü i7-3770 Sistemde "CRITICAL_PROCESS_DIED" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

koray kolcu

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 gb 1600 mhz
SSD veya HDD modeli
hikvision
Ekran kartı
asus rx 470
Anakart
turbox h61c
İşlemci
i7 3770
Bayağıdır bu mavi ekranı alıyorum arkadan oyun açıkkan Google'a girdiğimde falan alıyorum. Arada sırada KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR'da alıyorum ama onun minidump dosyası oluşmadı diye atamıyorum şu an aldığım mavi ekranın minidump dosyası.
Sistemim:
Ekran kartı: ASUS RX 470.
Anakart: Turbox H61C.
RAM: HyperX tek 8 GB 1600 MHz.
SSD: Hikvision 120 GB.
PSU: Hadron 600W.
İşlemci: i7-3770

Çözüm
4 tane port var hepsinde denedim evde bir tane hiç açılmamış SATA kablosu vardı onlada denedim sonuç aynı.

Sistemdeki diski çıkar. Sistemde 3 disk var dedin, 1 HDD VE 1 SSD üzerinden kurdum Windows'u dedin, son olarak diğer HDD üzerinden de kurmayı dene. Olmazsa o Turbox anakartı çöpe at gitsin. Sorunun kaynağı o muhtemelen.

Sistemdeki diski çıkar. Sistemde 3 disk var dedin, 1 HDD VE 1 SSD üzerinden kurdum Windows'u dedin, son olarak diğer HDD üzerinden de kurmayı dene. Olmazsa o Turbox anakartı çöpe at gitsin. Sorunun kaynağı o muhtemelen.

@koray kolcu yeni bir şey farkettim.

Rich (BB code):
Sistem, verileri işlem günlüğüne gönderemedi. Birim Kimliği: C:, Cihaz Adı :\Device\HarddiskVolume2 içinde bozulma olabilir.

Hata durumu: Önemli bir cihaz donanım hatası nedeniyle istek başarısız oldu.

Cihaz GUID'si: {666b0abe-66f7-958b-bd84-f7d3746d9888}
 Cihaz üreticisi:
 Cihaz modeli: HS-SSD-Minder(S) 120G
 Cihaz düzeltmesi: SN10200
 Cihaz seri numarası: 30066343573
 Veri yolu türü: SATA

Bağdaştırıcı seri numarası:

Sen dün HDD üzerinden Windows kurulumu yapıp mavi ekran aldığın sırada SSD sisteme takılı mıydı?
Sıkıntı yok yazdıklarına göre. Firmware güncellemesi için diskin sitesini kontrol etmen lazım. Şu an mobildeyim, atamıyorum. Kablolarında temassızlık yoksa farklı kablolar ile dene. Sisteminde 3 tane disk mi var yoksa yanlış mıyım?

Evet 3 tane 2 hard disk bir SSD.

1695291839371.png

SSD kategorisi yok Hikvision'un sitesinde.

Firmware için kontrol ettim ben de gözükmüyor, garip. Sisteme sürücü yüklerken üçüncü parti bir yazılım mı kullanıyorsun? Driver Booster gibi.

Ayrıca disk sürücülerini kontrol et.
Örneğin:

sd.png

SSD kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor.

Firmware için kontrol ettim ben de gözükmüyor, garip. Sisteme sürücü yüklerken üçüncü parti bir yazılım mı kullanıyorsun? Driver Booster gibi.

Ayrıca disk sürücülerini kontrol et.
Örneğin:

Eki Görüntüle 1951644

SSD kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor.

Asla kullanmadım öyle bir yazılım driverlarımı hep kendi sitesinden indirdim bir de az önce bir HDD'yi çıkarttım yerine SSD'yi taktım şu an PC iyi çalışıyor gibi. Kontrol ettiğimde sürücü güncel diyor.

İçindekileri yedekle ve Windows farklı bir HDD'ye kur. Sorunun çözüldüğünü göreceksin. Kısaca öyle gözüküyor.

Tamam teşekkürler.

İçindekileri yedekle ve Windows farklı bir HDD'ye kur. Sorunun çözüldüğünü göreceksin. Kısaca öyle gözüküyor.

Anakartta yer varsa 8 GB RAM daha al. 16 GB ideal olur.

@181951 olmadı :( sorun SSD dede HDD de de devam ediyor anakartta problem olabilir glb. Birkaç tane daha mavi ekran aldım atayim mi buraya?

Son düzenleme:
Tamam teşekkürler.

@181951 olmadı :( sorun SSD dede HDD de de devam ediyor anakartta problem olabilir glb. Birkaç tane daha mavi ekran aldım atayim mi buraya?

Çözüldü raporunu kaldır, inceleyeyim tekrar hocam. Ek olarak olay raporlarını da at dump dosyalarının yanında.

Çözüldü raporunu kaldır, inceleyeyim tekrar hocam. Ek olarak olay raporlarını da at dump dosyalarının yanında.

Bende uygulama çökmüyor direkt mavi ekran alıyorum ama yine de oraya hata gelir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı