i7-3770 Sisteme format atarken sistem kapanıyor

ANTEPLI27

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:İ7-3770
Ram: Kingston DDR3 12 GB 1333Mhz
Anakart:Esonic H-61
Ekran kartı:AMD Radeon RX6500XT
Depolama:500Gb HDD 250Gb ssd
Meslek
Oto Tamir
RAM
16 GB ddr3 1333mhz
SSD veya HDD modeli
İntenso 240 gb
Ekran kartı
GT 440
Anakart
Esonic h-61
İşlemci
İ7-3770
Bilgisayarıma yeni işlemci ve RAM aldım. Kasayı ilk düzerken HDD ve SSD yaktım. Gittim yeni bir SSD aldım. Şu anda SSD görüyor hiçbir sıkıntı yok. Format atacağım sırada USB'yi seçiyorum anakartın logosunda kalıyor sonra kapanıyor tekrar kendi kendine açılıyor. Termal macunum yeni işlemci fanım da yeni. USB sağlam bence çünkü aynı USB ile başka bilgisayara format attım. Bir de hangi diskte açılsın ekranına geldiğim zaman USB birinde UEFI generic flash disk yazıyor birinde normal generic flash disk yazıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20230523_221038_741.jpg
    IMG_20230523_221038_741.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20230523_220942_239.jpg
    IMG_20230523_220942_239.jpg
    96,8 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Hocam bu resimlerde sizce bir sıkıntı yok mu hocam bir UEFI generic flash disk yazıyor bir de normal generic flash disk yazıyor. Boot optionda ise sadece bu ikisi görünüyor. Hard Drive bbs girdiğim zaman SSD de görünüyor. BIOS pili bitmiş galiba ondan olabilir mi hocam çünkü sürekli takvim ve saat değişiyordu.

Bu o Çin'den getirilip üzerine marka basılan anakartlar hiç sevmiyorum bunları bence sıkıntı anakartda.

Bu o Çin'den getirilip üzerine marka basılan anakartlar hiç sevmiyorum bunları bence sıkıntı anakartda.
Hocam yapacak bişeyim yok o yüzden.Yoksa bende sevmiyorum.
Nasıl oluyorsa anakart logosu geliyor biraz bekliyor 30 saniye kadar ondan sonra kapanıyor geri açılıyor.

Tamamdır hocam.

Boot menüde UEFI Generic olanı seçin.

Pili değiştirdikten sonra Startup menüde Fast Boot disable yapın.
Advanced Menüde SATA Configuration "AHCI veya Auto" olarak ayarlayın.
Yine Advanced Menüde USB Configuration içindekilerin tamamı "enable" olmalı.
Hocam bios pilini değiştirdim yine aynı.

O zaman Windows'u tekrar yazdırın USB belleğe. Windows'u nereden indirdiniz?
Windowsun orjinal sitesinden bende ondan şüpheleniyorum çünkü açılıyor formata gelince kapanıyor.

Geri
Yukarı