i7 3770 Yükte 82 Dereceye Kadar Isınıyor

ShinioriTR

Decapat
7-8 saatir bu şekilde kullanıyorum ve sıcaklık yük altında maximum 82 derece. Normal değerleri de 56-68 arası gidip geliyor. Lakin görev yöneticisin de niye bu şekilde anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Bu arada hava soğutma olarak Aerocool Verkho2 kullanmaktayım.
Adsız.jpg
1539196596250.png

Kule soğutucu ile o değerler aşırı fazla. O soğutucuyla boşta 40-45 civarı. Yükte maksimum 65 leri görmesi gerek. Sanırım overclock yapılmış. Verilen voltaj değerini kontrol edebilirsiniz. Son olarakta soğutucuyu kontrol edip tam oturup oturmadığını kontrol edin. Eğer ki uzun zaman önce takılmış ise macun yenilemesini yapın.

Kule soğutucu ile o değerler aşırı fazla. O soğutucuyla boşta 40-45 civarı. Yükte maksimum 65 leri görmesi gerek. Sanırım overclock yapılmış. Verilen voltaj değerini kontrol edebilirsiniz. Son olarakta soğutucuyu kontrol edip tam oturup oturmadığını kontrol edin. Eğer ki uzun zaman önce takılmış ise macun yenilemesini yapın.
K serisi değil kardeşim OC'li değildir.
Soğutucu oturmamış olabilir, macun yenilemeyi dener misin? Soğutucu modelin nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet.Yeni macun sürdüm.Yanlız 2 bakır borulu olduğu için soğutma gücü bukadar olabilir mi?.
Birde kasam power boost g1009b şuan 5 adet everest 4c fan mevcut.Bu arada xigmatek glace12 sıvı soğutma düşünüyorum önerirmisiniz?
Şuana akdar herahngi bir problem yaşamadım oyunlarda max 71 gördüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı