i7 3770K sistem değişikliği

Kartonpierre

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar; 7 yıl önce aldığım masaüstü PC'yi, hem kasasının büyüklüğünden hem de SSD 120GB alan yetersizliğinden yükseltmek istedim.
PC'den memnunum tek sıkıntı ASUS ATX P8v77-V Deluxe anakart küçük kasalara olmuyor, i7 3770K'dan memnunum, DDR3 2X4 GB Kingston HyperX RAM toplam 8 GB'de bazen yetmiyor. RAM almak istedim aynı fiyata satılan DDR4'ler takılmıyor anakarta.

SATA SSD ile aynı fiyata daha hızlı m.2 girişli SSD almak istiyorum oda uymuyor anakarta.
HDMI'dan bağlı UHD TV'den izliyorum oyunlar da 3840x2160 açıyor çoğunu ASUS GTX 1070 Turbo. 40-50 FPS yetiyor.

Ekonomik ve geleceğe dönük sessiz micro ATX kasa toplamak ya da aynı sistemle küçük ATX kasa ve SATA SSD alıp yola devam etmek arasında kaldım.

AMD'nin yeni çıkan Ryzen 5 3600 işimi fazlasıyla görür, anakart MSI B450M micro ATX Mortar Max ve 32 GB DDR4 RAM, Samsung Evo 970 m.2 takmayı planladım.
Intel CPU'lar aynı güçte daha pahalılar sanırım.

AMD'nin kendi fanı ile Overclock yapılmadan küçük micro ATX anakart ve kasa alanın dar olmasından ısı problemi yaratır mı?

Siz olsanız ne yapardınız değerli arkadaşlar?
Saygılarıma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınacak bileşenleri ve bütçenizi belirtir misiniz? Belki daha iyisini toplayabiliriz.

bütçe sıkıntım yok ama fazla para vermek benim için gereksiz olacak, biraz araştırdığım kadarıyla ryzen 5 3600 işimi görecek(1400tl).Anakart için de Micro atx tavsiyenizi alabilirim.(800tl) ssd için samsung evo 970 1tb.(1300tl) Ram için 32 gb ddr4 bin lira civarında sanırım araştırmadım. Kasa ile toplam sanırım şuan 3700tl görünüyor, 4 bine kadar çıkabilirim fark yaratan bir ekipman için

Asus Rog Strıx B450-f Gamıng Amd B450 Soket Am4 Ddr4 3200 Dp Hdm - n11.com veya Tomahawk Max,
4200 TL civarı tutuyor, Bu şekilde öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı