i7 4712MQ laptopa OC yapmak

Ahmet kenger

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar size sistemimden bahsedeyim hızlıca. i7 4712MQ, GT840M, 6 GB DDR3 RAM var. Ve MSI Afterburner üzerinden OC yapmak istiyorum. Laptopum ısınmıyor. Zaten Valorant oynuyorum, çok FPS düşüyor. Donuyor ekran. Buna çare olacagını düşündüm, nasıl bir OC yapmalıyım bu sisteme?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplar zaten çok ısınıyor OC yaparsanız işlemciniz 85 90 derecelere çıkabilir laptopum ısınmıyor diye bir şey yok her laptop ısınır.

Laptoplar zaten çok ısınıyor OC yaparsanız işlemciniz 85 90 derecelere çıkabilir laptopum ısınmıyor diye bir şey yok her laptop ısınır.

Valorant oynarken Max 65 derece oluyor ki başka oyunda oynamıyorum günde Max 3 saat oynuyorum düzenli temizliyorum düz zeminde kullanmıyorum Valorant oynarken Max 65 derece gördüm.
Laptopa OC yapılmamalı.

Parasını senmi veriyorsunda bu kadar net konuşuyorsun ayriyeten sadece Valorant oynuyorum ve 65 dereceyi geçmiyor valorat oynarken.

Valorant oynarken Max 65 derece oluyor ki başka oyunda oynamıyorum günde Max 3 saat oynuyorum düzenli temizliyorum düz zeminde kullanmıyorum Valorant oynarken Max 65 derece gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile yapabilirsin fakat şöyle bir şey diyeceğim 20 20 ya da 30 30 arttır oyuna gir yarım saat oyna her arttırdığında, 75 80 olursa durmanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile yapabilirsin fakat şöyle bir şey diyeceğim 20 20 ya da 30 30 arttır oyuna gir yarım saat oyna her arttırdığında, 75 80 olursa durmanı öneririm.

Zaten normalden çok yüksek sıcaklığa çıkarsa devam etmem sadece denemek istedim teşekkürler izleyeceğim videoyu.

Adam videoda diyor zaten laptoplara falan yapmayın 70 80 olursa ısı bırakın diye.
Deneyebilirsin ama sonuçlarını bilemeyiz tavsiyem 75'i geçmesin.

Normalde 65 kolay kolay 66 bile olmuyor lakin bende biliyorum yüksek sıcaklıkların riskli olduğunu bende mesela 60 yapıyorsa adam 30 yaparak denerim 25 yaparak denerim ki laptop 8 senelik zaten pek bir şey kaybedecegimi düşünmüyorum.

Geri
Yukarı