i7 4770k için anakart tavsiyesi

Aynen bana da değişik gözüküyor hep Z87-G45 sırf bu yüzden güzel benim için ama GRYPHON daha iyi tabi ki.

Son düzenleme:
Bütün Intel sistem toplama videolarında Gryphon kullandılar diye hatırlıyorum.

MSI z87 leri çok hoş öneririm.Bende 5.000 TL ye sistem topluyorum ama 500 liralık anakart kullandım. z-87 G45 ler inanılmaz benim gözümde en az 850 Lirayı hakediyor.Testlerde zaten bunu göstermiş tam bir f/p canavarı.i7 4770 k + GTX 780 Ti gibi üst donanımları bile rahatça taşıyabiliyor.
Not: Kart ATX

Ben Gryphon alırdım, öyle söyleyeyim. Anakartı kasaya taktıktan sonra ne önemi kalacak mATX veya ATX olmasının?

ATX olan ve full tower olan bir kasanın hava akışıyla bir mATX karşılatırınız.Özellikle SLI yapanlar mATX ile ciddi sıkıntılar yaşıyor. Onun için oyuncu ekran kartlarının boyutlarını söylememe gerek yok heralde.Oyun sistemi yapıyorsan ve ciddi para dökmeye hazırsan almışken ATX bir anakart ve Full Tower bir kasa önerimdir.SLI yapmasan bile ısı mutlaka daha düşük olacaktır.
Not: MSI Z87 g45 al , bide bunu HAF X 942 BLACK EDITION FULL TOWER PENCERELİ SİYAH KASA - Full Tower - Bilgisayar Kasaları - Vatan Bilgisayar

Son düzenleme:
SLI yapsan dahi Gryphon sorun çıkarmayacaktır. Ayrıca o kasaya o kadar para dökmek fazlasıyla saçma.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı