i7 4790 Aşırı Isınma Sorunu

batuhan007

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar
Bios üzerinde sıcaklık değerine baktığımda 65 - 70 derece gözüken ısı değeri sistemi açıp "Core Temp" programı üzerinden baktıgımda 45-49-50 civarlarından sistem boşta iken. Bu durum garip gelince "Rust" oyununa girip işlemci sıcaklıgını kontrol ettiğimde 75-80 civarlarında takılıyor ısı. Bir de cpu stress test yapayım dedim "HeavyLoad" isimli program ile cpu stress testte işlemci 93 derece olunca testi durdurmak zorunda kaldım.
Yaklaşık 1 - 2 hafta önce termal macun değişimi yaptım, gayet ince bir tabaka halinde sürdüm en fazla 1 2 nokta boşluk kalmıştır ki o da fan oturunca kapanır diye düşünüyorum. Montajda sorun yok stok fan taş gibi oynamıyor yeniden.
Oyun içerisinde 75 - 80 belki normal fakat uzun vadede bakmadım duruma. Oyunu yeni açtığımda bu seviyelere çıkıyorsa 5-6 saatlik oyunda daha da yükselir diye düşünüyorum. Stress testinde 95 derece görmesi bildiğim kadarı ile bir sorun.
Yorumlarınızı ve çözümlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Termal Macun: Zalman ZM-STG2
İşlemci : İntel i7 4790
Cpu Fan: İntel Stok Fan
Anakart: Ecs>H81H3-M4
Ram: 16GB 8x8 Gskill Ram
1585739476061.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içinde uzun vadedeki durumuna bakın, 80'i geçmiyorsa bir süre daha devam edin. Lakin iyi bir soğutma almak farzdır;)
Teşekkür ederim. Aklıma takılan birşey daha var bios üzerinde 65 - 70 dereceleri gösterip sistem içerisinde programlarda baktığımda 45 - 50 seviyelerini görmemin nedeni nedir sizce? Bios güncel.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı