i7 4790K + GTX 970 Sistem

Arkadaşlar bu arada bellek 2x4 yani toplamda 8 gb cl9 bellekler ayrıca güç kaynağını 750 watt almamın sebebi ilerde SLI yapılabilir olmasıdır. Ne ile soğutmam gerektiğine ise henüz karar veremedim fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyorum :).

COOLER MASTER SEIDON 120V SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ - Vatan Bilgisayar
Bunu da alabilirsin o zaman. Ama bundan çok hyper 612' yi öneririm. 4790k' da test etme imkanım oldu. Çok rahat O.C. yapabilirsin hyper 612 ile. Sıvı istiyorsan o soğutma 250 etmez bence nepton gibi bir soğutma alınmadıkça yetersiz kalabiliyor. O.C. etmeyeceksen veya sadece 4.4 yapacaksan seidon yeterde artar.

Anakart, işlemci ve güç kaynağından kısıp o GTX 980 hatta zorlanıp GTX 980 Ti bile alınabilirdi bence ancak ileride sli yapacaksanız ona birşey diyemem iyi bir sistem hayırlı olsun mavi ekransız günler dilerim.

Dengeli güzel bir sistem olmuş hocam. İşlemci adına 4 sene rahat rahat her işlemi yapar her oyunu oynarsınız. Aynı sistemi ben toplasam İ7 yerine İ5 4690K ile değiştirirdim. Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı