i7 4790K ve Delid Macerası

@ECHOSGRIM

Cidden muazzam. Ben bu kadar fark edeceğini düşünmemiştim, çünkü sizin sıvı soğutucu ile aldığınız değerlerin benzerini stok soğutucu ile alıyordum. Intel'in dandik malzeme kullandığına tekrar hep beraber şahit olduk.

İşlemi uygularken ben de sizin kadar heyecanlanmıştım. O yüzden heyecanınızı çok iyi anlıyorum. Başarılı sonuçlanması da beni ayrıyeten mutlu etti. Sizin kadar ben de sevindim.

Peki tam yük altındayken değerler nasıl? Delid işlemini nasıl uyguladınız? Daha doğrusu işlemci kapağını nasıl açtınız?

Çok zorladım yük altındayken 57-58 oldu en fazla. N11'den aldığım 3D printerda basılmış bir delid tool ile kapağı açtım. Gerçekten ilk açılış çok zordu. Intel'in sürdüğü termal macun gerçekten çok kötüydü ... Sadece 5 yıl kullandım makineyi ve 120 derecede açılıyordu bilgisayarım. Kendi uyguladığım dandik termal macun bile 100 derecelere kadar düşürdü. Ama metal macun gerçekten ciddi fark yarattı. 60 dereceyi görmedim hala.
Turbo Boost kadar gereksiz bir olay yok. Onu tamamen kapatıo işlemciyi elle 4.4 GHz hızına çıkarıp voltajı da 1.15-1.20 v aralığında bir değer versen sıcaklık daha da düşebilir.

Denedim 5-6 derece fark etti. Tavsiye için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı