i7 4790K ve GTX 1050 Ti Darboğaz yapar mı?

serkansevinctav

Hectopat
Sistem:
Anakart: H81h3-M7
Ekran kartı: GTX 1050 Ti
İşlemci: i7 4790K
RAM: 4x2 Dual 8 GB Total 1600MHz
PSU: Termalitake 500 +80 Plus

Sorunum şu CPU ve GPU kullanımı %30/%40 seyirlerinde. FPS oyuncusuyum. İnanılmaz takılmalar donmalar ve FPS kayıpları yaşıyorum bu yüzden normalde bencmark testlerini izlediğimde kimse böyle düşük kullanımlar almıyor. Sorunum Anakarttan olma ihtimali nedir? Format attım bütün güncellemeleri oyun içi oyun dışı yaptım driverlar güncel ama sorunumu bir türlü çözemedim yazılımsal olduğunu düşünmüyorum. Tamamen donanımsal İki şık var ya RAM tarafından bir sıkıntı var ya da Anakart tarafından.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi psu değiştim bir tane daha psu vardı kontrol ettim fakat sonuç hala aynı işlemci kullanımı %30 ekran kartı kullanımı %50 Lütfen sorunuma derdime derman olucak yokmu

Slotta bozuk değil anakartıda durum düzelir belki diye dün aldım değişmediğim tek donanım ramler kaldı nedir bu cpu gpu düşüklüğü bu kadar
Valla usta benim sistem imzada aha videosuda burda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Uzun tam oyun atmak isterdim o zaman işlemci kullanımı %50 lerde oluyor antrenman modu olduğundan çok kalabalık %70 leri geçiyor, birde kaliteyi düşünce affedersiniz ama bok gibi olduğundan iyi oluncada 20dk lık oyun 1gb oluyor. :D onuda yüklemem uzun sürer.

Valla usta benim sistem imzada aha videosuda burda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Uzun tam oyun atmak isterdim o zaman işlemci kullanımı %50 lerde oluyor antrenman modu olduğundan çok kalabalık %70 leri geçiyor, birde kaliteyi düşünce affedersiniz ama bok gibi olduğundan iyi oluncada 20dk lık oyun 1gb oluyor. :D onuda yüklemem uzun sürer.
Kardeşim bana bunun videosunu çekmen sorunumu çözmemde ne gibi yardım edicek anlamadım Lütfen sıkıntım için birşey biliyosanız yardım edin

İşlemci hızı değil o yanlış yazmışım ekran kartının hızı sorunum hala devam ediyor yardımcı olabilecek varmı anakartı değiştim hala bir gelişme yok tek değişmediğim ramler ile hdd kaldı hdtunedan kontrol ettiğimde bie sıkıntı çıkmadı ramlerden şüpheleniyorum ramler sizce darboğaz yapmaya neden olurmu lütfen yorum yapın beni aydınlatın
Daha önce de yazdım size.başıma gelen ve bozuk hdd yüzünden komple sistem değiştim .çokmu zor,başka hdd e kurun sistemi.deneyin.tecrübe ile sabit.neden diğer tüm seçenekleri deniyorsunuz da bunu yapmıyorsunuz.

Daha önce de yazdım size.başıma gelen ve bozuk hdd yüzünden komple sistem değiştim .çokmu zor,başka hdd e kurun sistemi.deneyin.tecrübe ile sabit.neden diğer tüm seçenekleri deniyorsunuz da bunu yapmıyorsunuz.
Gpu kullanımının düşük olma sebebi hdd mi diyorsunuz yani ? Senin kullanımın düşükmüydü ?

Kardeşim bana bunun videosunu çekmen sorunumu çözmemde ne gibi yardım edicek anlamadım Lütfen sıkıntım için birşey biliyosanız yardım edin
demek istediğim işlemcin %30 ken ekran kartın %50 olması ekran kartından kaynaklı sıkıtı demek başka ekran kartı dene, Ayrıca RX470, GTX 1050TI'dan daha güçlü bir ekran kartı benim 1. nesil işlemci bunu besliyorsa seninkinin uçurması lazım.

Son düzenleme:
demek istediğim işlemcin %30 ken ekran kartın %50 olması ekran kartından kaynaklı sıkıtı demek başka ekran kartı dene, Ayrıca RX470, GTX 1050TI'dan daha güçlü bir ekran kartı benim 1. nesil işlemci bunu besliyorsa seninkinin uçurması lazım.
Başka bir ekran kartım yok maalesef ama başka bir bilgisayarda denemeye çalışıcam

Bu sorun her oyunda mı mevcut? Ya da Hangi oyunlarda mevcut?
Sadece cs go oynuyorum bugün başka bir bilgisayarda denedim sonuç aynı %30 %50 ekran kartı kullanımım sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ısılarım normal bütün driverlar güncel acaba çok düşük ayarlarda oynuyorum ihtiyacı kadarınımı gösteriyor bana o zaman bencmark teslerinde düşük ayarlarla oynadıklarında nasıl %90 %100 arası gpu kullanımı alıyor millet lütfen şunu bir çözüme kavuşturun herşeyi denedim herşeyi ama işlemci kullanımı 40-50 ekran kartı kullanımı 40-50 darboğaz desem birinden birinin 100 e vurması lazım sorunumu bir türlü bulamadım tek değişmediğim RAM ler kaldı sizce ram kaynaklı olabilirmi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı