İ7 4790K ve GTX 970 Tabanlı Sistemimin Son Hali

Utku Koçak

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (9.Sınıf)
Artık günü geldi inşallah yarın sistemi alıyorum, çok heyecanlıyım şuan ellerim titriyor. Sistemin son haline bir göz atmanızı ve hep beraber detaylı bir analiz yapmayı istiyorum.

k1vERJ.png

A0J3vq.png

EzJ3BB.png

04DyZL.png

Zaten bütçemi 120 TL aştım, daha aşmam imkansız. Toplam 4420 TL oluyor, fikirleriniz neler?

NOT: Monitör ve sıvı soğutmayı bu bilgisayarı satınca alacağım.

Sistemin çok hoş :)

Teşekkürler, bu arada neden sıvı soğutma? derseniz rahatlıkla O.C. yaparak 5.0 GHz yapmak ilk amacım. İkincisi ise hem sessiz (fanlar max. yükte 39db bu yüzden cooler master jet flo ile değiştireceğim, max. yükte 28db, ortalama bir oda 20 db'dir max. yükte toplam 28.8 db ses duyarım, buda fısıltı sesidir. ) hem de çok havalı bir şey.

4300 TL bütçesi olan birine 5300 TL bir sistem gösteriyorsun. :D Anladık güzel sistemin var. (y) Ayrıca benim sistemim seninkini döver. :neo: Şaka bir yana ekran kartından memnun musun? Coil whine var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anladım kardeşim. Monitörü çıkarır isen 4000 tl.

Kusura bakma monitöre dikkat etmemişim ancak bana i7 gerekiyor.

Bence de bu sisteme SSD şart.

SSD hiçbir sisteme şart değildir ancak bütçe varsa alınabilir, fakat ben 150-200 TL verebilecek durumda değilim ve sistemden SSD için eksiltme yapma gereksinimi duymuyorum. İlerde fiyatlar biraz daha düşerse (dolar tavan yapıyor şu an). 4-5 ay sonra bir SSD eklerim. Şu ana kadar SSD kullanmadım, yokluğunu hissetmem. :D

Anakartı Gigabyte Z97X Gaming 5 ile değiştirin. Seçtiğiniz kasanın ön panelinin hava alımını engellediğine dair yorumlar var. Corsair Graphite 230T Modeli ile değiştirin. Ekran kartınıda Evga.EU dan GTX 970 FTW ile değiştirin. Hem daha ucuza gelecek hem de daha performanslı bir kartınız olacak.

Dikkat edersen bu sisteme dedim yukarıdaki arkadaş gibi. Elbette normalde şart olmayabilir ama o ekran kartına o anakarta ben şahsen HDD takmam. Kendi fikrimi belirttim kullanacak olan sensin. Bende 10 yıl boyunca HDD kullanıp son 1 yıldır SSD kullanan birinin yaşadığı açlık diyelim o halde :) Umarım memnun kalırsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı