i7 4930k + Rampage iv extreme \ i7 4770k + Maximus vi extreme

Mr.Bonjovi

Hectopat
Merhaba arkadaslar,
Oncelikle lutfen ceza vermeyin turkce karakter yuzunden, cunki turkce klavyem yok. Norvec`te yasiyorum.

Bugun siparis vericem.
4770k + Maximus vi extreme mi aliyim
4930k + Rampage vi extreme mi ?

Ihtiyaciniz olan sorularin cevaplari ;

Ekran karti Msi gtx lightning 780 alicam.
Pc kullanim alani oyun.
Butce sIkintisi yok.
Sonradan sli yapabilirim.

Oneri ve goruslerinizi bekliyorum.

4930K'lı seçenek daha iyi olacaktır ama oyunlarda öyle gözle görünen bir fark olmaz. 4-5 FPS daha fazla alırsın 4930K'lı seçenek ile oyunlarda. Ayrıca 4930K stok fansız geliyor, o yüzden soğutucusunu da sen özel almalısın.

4930K'lı seçenek daha iyi olacaktır ama oyunlarda öyle gözle görünen bir fark olmaz. 4-5 FPS daha fazla alırsın 4930K'lı seçenek ile oyunlarda. Ayrıca 4930K stok fansız geliyor, o yüzden soğutucusunu da sen özel almalısın.

Sogutucum var hocam. Corsair h100i.

Simdilik nerdeyse hic fark olmaz diyorsunuz. Peki gelecek zaman icin hangisi avantajlidir?

İlerisi içinde fazla birşey değişeceğini sanmıyorum. Oyunlarda önemli olan ekran kartı, ilerde aynı ekran kartından bir tane daha alıp SLI yaparsın performansın ona göre artar. Zaten seçtiğin anakartlar SLI yapmak için iyi anakartlar. Yada daha iyi bir ekran kartı alıp kullanırsın ilerde.

Merhaba arkadaslar,
Oncelikle lutfen ceza vermeyin turkce karakter yuzunden, cunki turkce klavyem yok. Norvec`te yasiyorum.

Oneri ve goruslerinizi bekliyorum.

i7-4770K oyun için rahat yeter. H100i almışsın boşuna almadın heralde. İlerde (gerektiğinde) hızaşırtması da yaparsın 4930K gibi çalışır. Minimum 4.3GHz çıkması lazım ama yinede eline geçecek işlemcinin kalitesine bağlı.

Çift kart kullanacaksan nVIDIA tercih et şu anda nVIDIA daha başarılı bu konuda.

İlerisi içinde fazla birşey değişeceğini sanmıyorum. Oyunlarda önemli olan ekran kartı, ilerde aynı ekran kartından bir tane daha alıp SLI yaparsın performansın ona göre artar. Zaten seçtiğin anakartlar SLI yapmak için iyi anakartlar. Yada daha iyi bir ekran kartı alıp kullanırsın ilerde.

Hocam ilk mesajinizda butce sIkintisi yoksa 4930k li secenegi onerdiniz. Ama genel olarak 4770k yi oneriyormussunuz gibi hissediyorum. Siz olsaniz butce sIkintiniz olmasa hangisini alirdiniz?
Ayrica Recep Baltas arkadasin bir Pc toplama videosunu izleyerek topladim bilgisayarimi. i7 4770k ve Mpower max anakart almistim. Sanirim anakarttan kaynaklanan bir sorun yuzunden ikisinide iade ettim. Daha sistemim yeni ve hic kullanamadim. O videodan oturu foruma gelip kaydoldum, burdaki fikirleride almak icin.

Recep Baltas ve Lightning 780 incelemesini okudugum Haluk Bey´de yorum yaparsa bu konuya cok sevinirim acikcasi.
Baska bir forumda daha actim konuyu ve genel gorusu aldim. Acikcasi bir turlu tatmin edici cevabi alamiyorum. Cunki genel olarak Butce skinti degilde al, fakat oyunlarda birsey farketmezsin cevabinin yaninda eger birsey farketmiyceksem neden butce skintisi olmadigi icin aliyim bu islemciyi diye dusunuyorum.

Cok zor karar vermek . Lutfen yardimci olun :)

- - - Güncellendi - - -

Hocam butce hic skinti olmasada yinede 4770k mi oneriyorsunuz?

Cok zor karar vermek . Lutfen yardimci olun :)

- - - Güncellendi - - -

Hocam butce hic skinti olmasada yinede 4770k mi oneriyorsunuz?

4930K 2011 soket için üretilmiştir. Bu soket ağır iş yükü ile uğraşanlar için tasarlanmış. En azından Intel böyle düşünüp tasarlamıştır. 4930K'da 6 çekirdek ve 12 izlek vardır. Bu oyunlarda avantaj sağlar mı sağlamaz mı daha görmedik. Şu anda i5 işlemci her oyuna yetiyor diyebiliriz. Sen zaten i7 alacaksın ve i7 işlemcileri içinde kararsızlığa düştün.

Sadece oyun oynicaksan i7-4770K 5 yıl idare edecektir. Halen 2. nesil i5-2500K/i7-2600K kullananlar var sıkıntı yaşamadan. Ömrünü uzatmak istersen 2. ekran kartını takarsın kullanmaya devam edersin sistemi performansdan ödün vermeden.

Hocam render işleriyle ilgilenmiyorsanız boş yere fazladan para verip LGA2011 almayın. 4770K fazlasıyla yetecektir oyun için, hazır su soğutmanızda var, yetmediği yerde O.C yaparsınız. 4770K, GTX 780 2-Way SLI'ı dahi rahat kaldıracak bir işlemcidir. Şuan ve onümüzdeki 2 yıl içinde 4670K dahi yeterli performans verir. Bence 4770K alın, içiniz rahat olsun fazlasıyla yeterli bir işlemci oyun için.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı