RX 580 - i3 9. nesil sistem nasıl? Yükseltmeli miyim?

Gangster53 YT

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bir tanıdıktan PC aldık. Adamla "RTX 3070 12 GB - i7 13. nesil" diye anlaştık, fakat adam getirdikten sonra ayarlardan baktım ve "RX 580 2048sp 8 GB - i3 9100F" olduğunu öğrendim. Adam iade alırken PC'yi yarın alırım, dedi. Fakat parayı vermedi, PC'yi almadı. Ve fatura da yok. Yazılımla uğraşan birisiyim, ekran kartı ve işlemci benim ihtiyacımı karşılamıyor ve oyunlarda bazen takılmalar oluyor. Ne yapmalıyım? Satıp daha iyisini mi alayım yoksa parçaları mı değiştireyim. Bir de monitör dahil (Game Booster GB-2420CF) 20.000TL verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bir tanıdıktan PC aldık. Adamla "RTX 3070 12 GB - i7 13. nesil" diye anlaştık, fakat adam getirdikten sonra ayarlardan baktım ve "RX 580 2048sp 8 GB - i3 9100F" olduğunu öğrendim. Adam iade alırken PC'yi yarın alırım, dedi. Fakat parayı vermedi, PC'yi almadı. Ve fatura da yok. Yazılımla uğraşan birisiyim, ekran kartı ve işlemci benim ihtiyacımı karşılamıyor ve oyunlarda bazen takılmalar oluyor. Ne yapmalıyım? Satıp daha iyisini mi alayım yoksa parçaları mı değiştireyim. Bir de monitör dahil (Game Booster GB-2420CF) 20.000TL verdim.
Hocam bu dolandırıcılık, 580 ve 3070 arasında dağlar kadar fark var. Bu işin peşini bırakmayın, Bugatti söyleyip Tofaş vermek gibi.

Hocam hem yazılımla uğraşıyorum diyorsunuz hem burada konu açacak kadar bilinciniz var nasıl anlamadınız konu bana troll konu geldi.

Ekran kartının sıfatındanda mı anlamadınız? RTX 3070 ile RX 580 karşılaştıracak tipte kartlar değiller.

Adam pc yi getirdi. Hemen hızlıca monitörü fln. kurdu ve gitti daha fırsatım bile olmadı sisteme bakmaya. Adam gittikten sonra ekran kartına baktım, RTX olmadığından şüphelendim. "dxdiag" dan ve "CPU-Z" den baktım öyle öğrendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı