i7 6700HQ sistemde CS:GO kasıyor

SahinCeylan

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,
CS:GO oynamak için bilgisayarıma Steam üzerinden oyunu yükledim. Oyun kesinlikle oynanmayacak seviyede bilgisayarımda kasılmalara neden oluyor. Uzun süredir CS:GO oynamıyordum. Bilgisayarıma yeni SSD taktım sıfırdan sistem kurdum. Windows 10 sistemini en güncel hale getirdim. Bilgisayarım marka modeli ASUS X550VX-DM277DC. Bilgisayarımda 8 GB RAM var 480GB SSD var. GTX950M ekran kartı i7 6700HQ işlemci var. NVIDIA'nın sürücüleri yükledim. GeForce Experience yükledim ve en güncel driver yükledim. Buna rağmen kasılma ciddi oranda var.
Uğraşma esnasında şunu fark ettim oyun açık iken Alt+Tab tuşuna basıp herhangi bir klasör vs açmayı denersem arka planda CS:GO açık kalıyor ve bilenler bilir sağ taraftaki menü üstüne mouse getirince menü çok stabil bir şekilde sola doğru açılabiliyor. Ama oyun içerisinde iken kasılarak açılıyor.
Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
CS:GO oynamak için bilgisayarıma Steam üzerinden oyunu yükledim. Oyun kesinlikle oynanmayacak seviyede bilgisayarımda kasılmalara neden oluyor. Uzun süredir CS:GO oynamıyordum. Bilgisayarıma yeni SSD taktım sıfırdan sistem kurdum. Windows 10 sistemini en güncel hale getirdim. Bilgisayarım marka modeli ASUS X550VX-DM277DC. Bilgisayarımda 8 GB RAM var 480GB SSD var. GTX950M ekran kartı i7 6700HQ işlemci var. NVIDIA'nın sürücüleri yükledim. GeForce Experience yükledim ve en güncel driver yükledim. Buna rağmen kasılma ciddi oranda var.
Uğraşma esnasında şunu fark ettim oyun açık iken Alt+Tab tuşuna basıp herhangi bir klasör vs açmayı denersem arka planda CS:GO açık kalıyor ve bilenler bilir sağ taraftaki menü üstüne mouse getirince menü çok stabil bir şekilde sola doğru açılabiliyor. Ama oyun içerisinde iken kasılarak açılıyor.
Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Dahili ekran kartı ile oynuyor olabilirsiniz.
Ayrıca sıcaklıklarda sorun var mı?

Dahili ekran kartı ile oynuyor olabilirsiniz.
Ayrıca sıcaklıklarda sorun var mı?
Nvidia ayarlarından otomatik seçeneğini yüksek performanslı ekran kartı ile devamlı çalışsın şeklinde ayarladım. Oyunu açıp görev yöneticisini açtım performans sekmesinden GPU1 yani yüksek performanslı ekran kartı devreyi giriyor mu diye kontrol ettim değişkenlik göstererek %80 kullanım vs yapıyor. CPU'da aynı şekilde kullanılıyor. Sıcaklık olayı ise pc yeni açıldı soğuk iken oyunu açtığım gibi kasmalar oluyor. Ekstra program ile sıcaklığına açıkcası bakmadım.

Ayrıca bilgisayarı aldığım 2017 yılından beri içini açıp temizlik ve termal macun değişimi vs yapmadım. Gerçi daha önce hiç bu işlemi yapmamıştım. Bunun bir etkisi olabilir mi?

Geri
Yukarı