i7 6700k 4.5GHz Overclock ve Test Sonuçları

beruxen

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce Cooler Master Ml240l RGB sıvı soğutma aldım. Ürünü i7 6700k işlemcim için kullandım. Testi yaparken oda sıcaklığı tahminime göre 28-30°C derece civarındaydı. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara birkaç soru sormak istiyorum.

1-) Yaptığım overclock başarılı mı?
2-) Ben bu sistemde oyun oynuyorum. Bazen Android Studio'da uygulama geliştiriyorum. Bazen Vmware kullanıp sanal makinelerde farklı işletim sistemleri kullanıyorum. Benim için bu overclock gerekli mi?
3-) Kullandığım RAM 3000MHz destekliyor. Fakat şu anda 2133 MHz. Ramleri 3000 MHz yapmak benim için gerekli mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • i7 6700K
  • MSI Z170A Gaming Pro Carbon
  • MSI RX 480 8GB
  • Corsair 240GB SSD,
  • Aerecool P7-C1,
  • Aerocool Kcas 600W 80+ Bronze,
  • Cooler Master Ml240l RGB
  • Corsair 2x8 GB 3000MHz RAM

Dosya Ekleri

• ovclock3.png
    ovclock3.png
    99,8 KB · Görüntüleme: 84
  • stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    17 KB · Görüntüleme: 81
  • overclock2-min.png
    overclock2-min.png
    375,5 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM’leriniz 3000MHz destekliyorsa 2133 olarak kullanmanın anlamı yok yükseltin.

O işlemci için 4.5GHz evet gayet güzel bir değer rahatça kullanın :)

Sizin için overclock gerekli mi ? Yani işlemciniz normalde bile yeterli düzeyde ama daha performanslı olabilecekse niye olmasın :D Overclock güzeldir devam edin.

Yardımlarınız için teşekkürler. Son olarak 4.5GHz için 1.262v verdim. CPU-Z ile kontrol ettiğimde sabit olarak bu voltajı alıyor. Sürekli bu voltajda olması problem çıkarır mı ? Bellekleri XMP ile 3000MHz yaptığımda ise DRAM voltajı 1360 oluyor. Bu voltaj normal mi? Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı