i7 6700K GTX 1050 Ti sistemim neden zayıf kalıyor?

Arkadaşlar selam öncelikle sistemim;
-Işlemci Intel i7 6700K 3.40 GHz.
-Anakart ASUS H110M-D.
-Ekran kartı NVIDIA GTX 1050 Ti.
-248 GB SSD içinde Windows ve Steam falan var geri kalanlar HDD'de.
-16 GB RAM.

Özelliklerim bu olmasına rağmen CS:GO'da FPS düşüklüğü yaşıyorum eskiden daha yüksekken, şimdi 80'lere kadar bile düşebiliyor. Bana yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Hayır. Dediklerimi yap. CS:GO için 1050 Ti gayet yeterli. Ekran kartı yenilemene falan gerek yok.
Sanırım en son geçen sene oynadınız oyunu. GTX1060 kullanmama rağmen yeni oyun motoru yüzünden aşırı performans kaybettim. 300fps min. alırken şimdi 160 zor alıyorum.

Sanırım en son geçen sene oynadınız oyunu. GTX1060 kullanmama rağmen yeni oyun motoru yüzünden aşırı performans kaybettim. 300fps min. alırken şimdi 160 zor alıyorum.
Yoo en son 3 yıl önce oynadım 🙃

Neden herkes ekran kartında bulmuş sorunu anlamış değilim. Ben de aynı ekran kartı ve RYZEN 5 3600 işlemci ile 250 altı FPS görmedim. Sorun ekran kartınızda değil. İşlemcinizin sıcaklığını kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun olduğundan arkada çalışan programlara dikkat edin.

1050 Ti CS GO için gayet yeterli bir karttır ben kendim bizzat i7 4750 ile 1050 Ti'da 80FPS alıyorum sizde neden böyle olmuş anlamadım. İşlemci sıcaklık değerlerinizi atar mısınız oyunda iken.

1050 Ti CS GO için gayet yeterli bir karttır ben kendim bizzat i7 4750 ile 1050 Ti'da 80FPS alıyorum sizde neden böyle olmuş anlamadım. İşlemci sıcaklık değerlerinizi atar mısınız oyunda iken.
ben i5 2400 gtx 760 ile 200 250 fps alıyorum sizinkinden köyü bir sistem olmasına rağmen daha çok fps alıyorum bence sorun işletim sistemine debloat yapılarak güç ayarlarından ultimate performance modu açılarak disk birleştirerek düzeltilebilir yada dediğiniz gibi ısınmadan da kaynaklanıyor olabilir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı