İ7 6700K İşlemci 75-80 Derece Sorunu!

Okanesma

Kilopat
Yer
Ankara ve Edirne
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix B550-A Gaming Anakart

Ryzen 5 5600 İşlemci

Kingston Fury Beast RGB 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16 (KF432C16BB1A/16) 2x16 Ram Bellek

Kingston KC3000 M.2 SSD

Scythe Ninja 5 İşlemci Soğutucu

Sharkoon Ss-Cool Zero 650W 80+ Gold Atx Güç Kaynağı

ThermalTake Core V71 Kasa
Meslek
Öğrenci + Elektronik Teknikeri
Dostlar herkese hayırlı günler. İşlemci tam yükte ve GTA V oyununda tam yüke girdiğinde en yüksek sıcaklık değeri olarak 78 derece gördüm. Oyunlarda nadiren de olsa anlık donmalar oluyor ve işlemci yüzünden olduğu çok büyük ihtimal. Tavsiyeleriniz nelerdir? Ne yapmalıyım? İşlemci soğutucu ile işlemci arasında bir sıkıntı olabilir mi? Tekrar söküp takmam işe yarar mı?

Sistemin hakkında detaylı bilgi ver ki bizde sana yardımcı olalım soğutucu modelini ana kart kasa sistemin genel olarak özet geç.

Skylake serisi, düzgün bir soğutucu ile kullanılmadığı sürece ısınabiliyor. Kullandığın soğutucuyu, varsa OC detaylarını belirt.
Oda sıcaklığı da etken bir durum. Soba/kalorifer yanındaysa kasa o da etkiler.

Anakart: Asus Z170 Pro Gaming
Bellek: Corsair vengeance 1x8 GB 2.400 Mhz
Ekran Kartı: Sapphire Rx480 Nitro+ 4GB
İşlemci: İ7 6700K O.C edilmedi. Otomatik olarak 4.2 Ghz çalışıyor.
İslemci soğutucu: Zalman 10x Optima Cnps

NOT: Boşta iken 16 derece oluyor. Gta V oynarken 78 dereceleri görüyorum. İşlemci ısınmadığı halde oyunlarda anlık takılmalar yaşıyorum. Gta V donmalara dahil. Soğutmam mı yetersiz acaba?

Oda sıcaklığı: Ankara havası dışarda 10 derece ise odam 5 derece ısıtma sistemi kullanmıyorum henüz. Bilgisayar kullandığımda zarar görür diye acmıyorum.

Kasa: Subzero Dark marka..
Güç kaynağı: 750watt bronze 80+ güç kaynagı. High Level galiba tam bakmadım.

Ben i7 4930 K ve titan X ile donma yaşıyorum :D senin yaşaman normal ama işlemciden dolayı donma değil o kanımca. Ama bir sıvı soğutucu almanı tavsiye ederim sana.

Bende işlemci sıcaklığı normal değil ve kanımca sorun senin soğutmanın yetersiz kalmasından kaynaklanıyor.

Sıvı soğutma tavsiyeniz var mı? Kasamdan dolayı egzoz fana takabilirim radyatörü ya da üst bölüme ama sığmayabilir. Yan kapağa da koyabilirim ekran kartının tam karşısına. Kasamın fan bölümü biraz sıkıntılı kasayı Dark N10 ile değiştirmeyi bile düşünmedim değil...

bu 6 serisinin genelinde mi bir sorun var y
Sıvı soğutma tavsiyeniz var mı? Kasamdan dolayı egzoz fana takabilirim radyatörü ya da üst bölüme ama sığmayabilir. Yan kapağa da koyabilirim ekran kartının tam karşısına. Kasamın fan bölümü biraz sıkıntılı kasayı Dark N10 ile değiştirmeyi bile düşünmedim değil...

cooler master seidon 240 M ama 530 tl civarlarında fiyatı şu an.Ama ölçülerine bak mutlaka.

bu 6 serisinin genelinde mi bir sorun var y

cooler master seidon 240 M ama 530 tl civarlarında fiyatı şu an.Ama ölçülerine bak mutlaka.

Dark N10 tavsiye eder misiniz?
Sistemi komple o kasaya kurmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı