i7 6700K Skylake Sisteme Toplama

maximusmeridus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Toplamakta olduğum bu yeni Skylake işlemcili yeni sistemimi sizlerle paylaşmak ve sizlerin de fikirlerinizi almak istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu sistem oyun platformu olarak kullanılmanın yanında, aynı zamanda kodlama, video işleme ve photoshop işlemleri içinde kullanılacaktır. Yani, bu PC' yi sadece oyun PC' si olarak görmenizi istemem. Sistem ile detayları aşağıda bulabilirsiniz:

CPU: Intel Core i7-6700K 4.0GHz Quad-Core Processor
CPU Cooler: Corsair H80i GT 70.7 CFM Liquid CPU Cooler
Motherboard: MSI B150M BAZOOKA Micro ATX LGA1151 Motherboard
Memory: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2 x 8GB) DDR4-2133 Memory
Storage: Samsung 850 EVO-Series 500GB 2.5" Solid State Drive
Storage: Western Digital BLACK SERIES 2TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive
Video Card: MSI GeForce GTX 970 4GB Twin Frozr V Video Card
Case: Corsair Air 240 MicroATX Mid Tower Case
Power Supply: Corsair Builder 600W 80+ Bronze Certified ATX Power Supply
Operating System: Microsoft Windows 10 Pro Full
Monitor: BenQ RL2755HM 60Hz 27.0" Monitor
Keyboard: Razer BlackWidow Chroma Wired Gaming Keyboard
Mouse: Razer DeathAdder Chroma Wired Optical Mouse

Total: 7048,95₺ ≈ $2405,78 (1$ = 2,93 ₺)

Sistem ile ilgili, olumlu veya olumsuz, bütün yorumlarınızı bekliyorum.

Sevgilerimle...

PS: SAMSUN 850-EVO ve WINDOWS 10 OS elimde bulunduğu için fiyatlamaya dahil etmedim. Fiyatlar 01.01.2016 tarihde hesaplanmış olup, eğer bu yazıyı ileri bir tarihte okuyorsanız fiyatları tekrardan gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

Son düzenleme:
Technopath sistem tavsiyelerinden bütçenize göre render sistemlerine bir göz atın derim. Ve sanki o ekran kartı diğer bileşenlere göre biraz düşük kalmış. Ekipmanları daha sonrada dizebilirsiniz.

O işlemciye o anakart alınmaz.
Z170 anakart tercih ediniz.

Haklısın cemer1997, o yüzden anakartı Micro ATX LGA1151 ile değiştirdim. Ayrıca HDD' yi de Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive ile değiştirdim, 1TB nin bana yeterli olacağını düşünüyorum, çok sorun olursa bir tane daha 1TB alırım ilerde. Lakin, ekran kartı için yapabileceğim fazla birşey yok, bütçe bu kadar ve 980, titan gibi ekran kartları şuanda fahiş fiyatlarda. İlerleyen zamanlarda elime belli bir mebla geçerse gtx 970 ile sli yapabilirim.

Son düzenleme:
Haklısın cemer1997, o yüzden anakartı Micro ATX LGA1151 ile değiştirdim. Ayrıca HDD' yi de Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive ile değiştirdim, 1TB nin bana yeterli olacağını düşünüyorum, çok sorun olursa bir tane daha 1TB alırım ilerde. Lakin, ekran kartı için yapabileceğim fazla birşey yok, bütçe bu kadar ve 980, titan gibi ekran kartları şuanda fahiş fiyatlarda. İlerleyen zamanlarda elime belli bir mebla geçerse gtx 970 ile sli yapabilirim.

Sorununuz su, su anda 980ti li bir sistem rahatca kurabilirsiniz ancak ekipman sevdanizdan dolayi 970 e kadar kisabilmissiniz oradan. Ekipmanlar sonrada tamamlanir ilk basta hazir boyle bir butce varken kasani topla duzgun bilgisayar olsun elinde. Ortalama bir mouse, klavyede isinizi gorur, ancak 970, 980 ti'in gordugu isi gormez. Ha ekipmana o kadar para verilmez demiyorum, verilir, bende veriyorum. Ama her seyin yeri ve zamani var. Su anda daha bilgisayarinizi toplamamisken ekipmana bu kadar takili kalmak sacma.

Asus MAXIMUS VIII GENE Micro ATX LGA1151 Motherboard anakart yanlış yazmışım yukarıda

Ekran kartını ASUS STRIX R9 390X 8GB ile değiştirdim. Ama kasaya sığar mı emin değilim :(

Son yorumda oluşturduğum sisteme bakabilirsin. İleride yapmak istediğin sli için kasanı air 540 ile değiştirip güç kaynağını ve soğutma sistemlerini bu şekilde yapabilirsin. Ben ekipmanı kısmaya çalıştım. Sana da tavsiyem. Hatta 10 20 liralık klavye mauselar alıp gtx 980 sokuşturmaya çalışıyorum.

İ7 6700K Tabanlı Sistem Toplama

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı