i7 6700K Tabanlı Sistem

emrksn25

Hectopat
Daha fazla  
MSI ve Intel kampanyasından yararlanmak istiyorum aslında bunda bir problem var mıdır ? Ayrıca MSI Z170 Tomahawk güncel bir anakart mıdır ? Sinerji veya vatandan toplamak istiyorum. Garanti konusunda hangisini önerirseniz. Ekran kartı olarak RX 480 veya GTX 1060 düşünüyorum. Kasadan anlamam pek önerebilirseniz sevinirim. Bunların yanında işlemci soğutucusu ve monitör var. Monitör 600 tl idi soğutucu ise Cooler Master Hyper 412 PWM. Bütçem 5000TL

Ürün TipiÜrün İsmiAdetBirim Fiyatı
İşlemciIntel Core i7-6700K Skylake 8M 4.0Ghz 11511358,45 USD + KDV
AnakartMSI Z170A Tomahawk D4 2400Mhz ATX 1151 (TotalWar WarHammer Oyun Keyi Hediye)1146,59 USD + KDV
BellekGSkill RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3000Mhz CL15 (F4-3000C15D-16GVR)1111,10 USD + KDV
Sabit DiskSeagate Barracuda 2TB 64MB 7200Rpm (ST2000DM001)180,25 USD + KDV
SSD DiskSamsung 850 Evo 250GB 540/500MB MZ-N5E250BW188,70 USD + KDV
[TBODY] [/TBODY]

Ara Toplam : 2.268,77 TL
KDV Toplamı : 408,38 TL
Genel Toplam : 2.677,15 TL
Havale/EFT ile : 2.650,38 TL
[TBODY] [/TBODY]

Anakartın güncel olup olmadığı pek önemli değil ama seçtiğiniz anakart gayet iyi.

Ramleri Kingston Hyper X Fury Black 2133 MHz olan ile değiştirin. Eğer O.C. yapacaksanız (ki yapacak gibi görünüyorsunuz) o işlemci soğutucu ne derece etkili olur, tartışılır.

NZXT kasalara bakmanızı öneririm.

Ekran kartı olarak ise RX 480 özel soğutmalı serilerden alın.

Anakartın güncel olup olmadığı pek önemli değil ama seçtiğiniz anakart gayet iyi.

Ramleri Kingston Hyper X Fury Black 2133 MHz olan ile değiştirin. Eğer O.C. yapacaksanız (ki yapacak gibi görünüyorsunuz) o işlemci soğutucu ne derece etkili olur, tartışılır.

NZXT kasalara bakmanızı öneririm.

Ekran kartı olarak ise RX 480 özel soğutmalı serilerden alın.
Ram konusunda 3000 MHz daha iyi değil midir?
Soğutucu için ileride sıvı soğutmaya dönmeyi düşünüyorum. O.C. için 5-6 beklemek istiyorum.
Anakart ve ekran kartı için asus mu msi mı önerirsiniz ve neden ? Benim bildiğim kadar pek bir farkları yok ve msi daha hesaplı geliyor. Ayrıca ekran kartlarında msi çok az daha performans konusunda ileri diye okumuştum.

3600 MHz de ram vardır ama sizin anakartınız 2400 MHz destekliyor en son. O yüzden 2133 yada 2400 MHz alın.

Ekran kartı konusunda gözünüze hangisi hoş, cebinize hangisi uygunsa onu alın.

Anakart da ise size aşırı derece pahalı bir şeye gerek yok anladığım kadarıyla. MSI çok iyi bir markadır anakartta, kuşkuya düşmeden alabilirsiniz.

Ben msi almanızı tavsiye ederim. Çünkü çoğu insan asus yetkili servisinin iyi olmadığını söylüyor. Eğer 5000tl bütçenin var ise o bütçeye gtx 1070 alınabilir ve Anakartı msi z170a gaming m5 alabilirsiniz. Böylelikle 3000mhz ram kullanabilirsiniz.

Tomahawk AC alsana onlar 3600 e kadar destekliyor ek olarak kablosuz internet bağlantısı var. AC takısından anlamışsınızdır. Ramleri kesinlikle değiştirme Kingston ramlerden çok daha iyi.

Tomahawk AC alsana onlar 3600 e kadar destekliyor ek olarak kablosuz internet bağlantısı var. AC takısından anlamışsınızdır. Ramleri kesinlikle değiştirme Kingston ramlerden çok daha iyi.
Normal tomahawk 3600 e kadar destekliyor diye biliyorum. Gaming m5 veya pro gaming modelleri dikkatimi çekti ama farklarını anlayamadım.

Normal tomahawk 3600 e kadar destekliyor diye biliyorum. Gaming m5 veya pro gaming modelleri dikkatimi çekti ama farklarını anlayamadım.
Hangi farktan bahsediyorsun? M5 ile Tomahawk mı? yoksa Tomahawk AC ve Tomahawk farkından mı?
Bu arada normal Tomahawk destekliyormuş OC ile 3600 e çıkıyor.

Hangi farktan bahsediyorsun? M5 ile Tomahawk mı? yoksa Tomahawk AC ve Tomahawk farkından mı?
Bu arada normal Tomahawk destekliyormuş OC ile 3600 e çıkıyor.
Vatana baktım MSI'ın aynı fiyat çevresinde Z170 modelinde TOMAHAWK, GAMING PRO CARBON, KRAIT GAMING, GAMING PRO, GAMING M5 modelleri var.
Hepsi O.C. ile 3600 Mhz destekliyor. Peki farkları nedir?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı