i7 6700k Tabanlı sistem

• Konuyu başlatan Juss
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 592

Juss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

asddsa.jpg

Şu an elimde;

Cooler Master HAf912 combat 750w 80 plus kasa
Thermaltake water 3.0 pro sıvı soğutma
Zotac gtx 770 Amp ekran kartı var

Yukarıaki listede olan ürünleri alacağım bu ürünler hakkında fikirlerinizi, yorumlarınızı görmek istiyorum.
Ekran kartını şimdilik kullanacağım şu an ona bütçe ayıramıyorum önümüzdeki ay alacağım ekran kartı olarak bu sisteme ne önerebilirsiniz ?
Kasa iyi mi ?
Ekran kartı şmdilik beni üzer mi ?
Anakart uzun vadeli olur mu ?
Ram Mhz seçimim uygun mu ?

Şimdiden çok teşekkürler.

Merhabalar. Öncelikle şimdiden hayırlı olsun.

Kasanız iyi ancak yanlış bilmiyorsam USB 3.0 desteği yoktu.Yanlışım varsa düzeltin. Kullanacaksanız güncelleme gerektirebilir ama kısa vadede aciliyeti olacağını sanmıyorum
Ekran kartı güncel oyunlarda "yeterli" performansı veriyordur. 4g modeliyse biraz daha bekletebilirsiniz bence.
Anakart gayet güzel.
Yine size kalmış bir şeydir ama 2666Mhz Ram yeter de artar durumunda şu an. İleriye dönük olsun istiyor olabilirsiniz,para da sizin olduğu için yorum yapamayacağım :)

Sisteminiz çok güzel tabir-i caizse 10 numara 5 yıldız bir sistem. Ekran kartına gelecek olursak size bu konuda tavsiye verebilirim lakin fikir genede size kalmış. 2 yada 3 ay sonra (net bir tarih veremeyeceğim) yeni nesil olan Pascal ve Polaris ekran kartları çıkacak ve Pascal veya Polaris mimarili ekran kartı almanızı tavsiye ederim. Anakart ise uzun vadeli olur. Kasa iyi ama değişse daha iyi olur. Sıvı soğutmanız da iyi bence sisteminiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun. :)

Fanboyluk olacak ama anakartı MSI almanızı öneririm KILLER LAN ile oyunları daha düşük gecikme ile oynarsın. Aslında bu kadar para vermenizi önermem.
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2666MHz CL15 1.2V XMP Ram
MSI Z170A GAMING M3 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart
Bunları almanız sizin alacağınız performans farkını hissettirmeyecek.

Ram frekansına çok takılıyorsanız aynı fiyata bunu alın :p
CORSAIR 16GB (2x8GB) DOMINATOR PLATINUM DDR4 3200MHz CL16 Dual Kit Ram

Killer E2200 vs Intel Gigabit

Konuyu incelerseniz Intel Gigabit LAN'ın Killer E2200'e göre daha fazla tercih edildiğini ve Killer ile ilgili sorunları kullanıcı tecrübelerinden anlayabilirsiniz.
Çoğu kişi aralarında pek fark olmadığını fakat Intel'in daha stabil çalıştığını söylüyor. Bence anakart konusunda Asus,MSI'dan daha üstün. - Bu benim şahsi görüşüm. -

RAM'ler için o kadar fazla para vermenize gerek yok Kingston HyperX Fury 2666MHz işini görecektir ( 8 x 2 tercih edilebilir ) bios üzerinden frekanslarını arttırabilirsiniz eğer frekansa çok takıyorsanız.

Anakart konusuna gelecek olursak bu biraz sizin zevkinize kalmış, bence Asus Z170 Pro Gaming yeterli fakat seçim sizin.

Anakart ve RAM'leri değiştirirseniz ortalama 500 lira civarı bir azalma görülecektir ki bu bütçeyi de daha iyi bir ekran kartı almak için kullanabilirsiniz. (y)

Killer E2200 vs Intel Gigabit

Konuyu incelerseniz Intel Gigabit LAN'ın Killer E2200'e göre daha fazla tercih edildiğini ve Killer ile ilgili sorunları kullanıcı tecrübelerinden anlayabilirsiniz.
Çoğu kişi aralarında pek fark olmadığını fakat Intel'in daha stabil çalıştığını söylüyor. Bence anakart konusunda Asus,MSI'dan daha üstün. - Bu benim şahsi görüşüm. -

RAM'ler için o kadar fazla para vermenize gerek yok Kingston HyperX Fury 2666MHz işini görecektir ( 8 x 2 tercih edilebilir ) bios üzerinden frekanslarını arttırabilirsiniz eğer frekansa çok takıyorsanız.

Anakart konusuna gelecek olursak bu biraz sizin zevkinize kalmış, bence Asus Z170 Pro Gaming yeterli fakat seçim sizin.

Anakart ve RAM'leri değiştirirseniz ortalama 500 lira civarı bir azalma görülecektir ki bu bütçeyi de daha iyi bir ekran kartı almak için kullanabilirsiniz. (y)
Bende aynı mantıktan 500 tl cebinde bıraktım ama hiç bir şekilde ASUS'un düşük gecikmeli olduğunu görmedim bu yüzden MSI önerdim.

Bende aynı mantıktan 500 tl cebinde bıraktım ama hiç bir şekilde ASUS'un düşük gecikmeli olduğunu görmedim bu yüzden MSI önerdim.

Msi gaming m3 önerilir mi adama?? Gigabyte gaming 3 , Asus pro gaming hatta Asus z170-a , Msi krait gaming, G45, Gaming pro ve Gaming pro gibi bütün modeller o fiyat aralığında ve hepsi de o m3 denen anakarttan iyiler ayrıca önerdiğin rakip değiller bir kere yani bu passatın rakibi mondeo dur ama sen gidip focus al paran cebinde kalsın demişsin bir nevi.

Msi gaming m3 önerilir mi adama?? Gigabyte gaming 3 , Asus pro gaming hatta Asus z170-a , Msi krait gaming, G45, Gaming pro ve Gaming pro gibi bütün modeller o fiyat aralığında ve hepsi de o m3 denen anakarttan iyiler ayrıca önerdiğin rakip değiller bir kere yani bu passatın rakibi mondeo dur ama sen gidip focus al paran cebinde kalsın demişsin bir nevi.
Bunu araba ile karşılaştırmamalısın, aralarında hissedebileceği performans farkı hiç yok gaming LAN özelliği hangisinde var ben oyuncu olarak bu anakartı al diyorum iş için istiyorsa X 99dur veya en üst düzey olan Z170 anakartlardır fakat burada ben oyuncu bazında değerlendirdiğim için m3 daha iyi geliyor hiç birisinde Gaming LAN kontrolcüyü göremedim KILLER LAN olsa bile...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı