i7 6700K ve GTX 1070 sistem yayın yaparken FPS düşüş sorunu

lithochromatic

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Başlıkta belirttiğim gibi yayın yaparken FPS düşüşünden mustarip oluyorum. Bu sorun ilk yayın açma isteğimden beri yakamda. İlk sahip olduğum bilgisayarım hayli düşük seviyedeydi ve FPS düşüşünü kabulleniyordum. Üstüne yeni parçalar alarak sorunun düzeleceğini düşünüp ortalamanın biraz üstüne çıkardım.

• İşlemci Intel Core i7 6700k
  • Anakart MSI Z170A Krait Gaming
  • Ekran kartı MSI GTX 1070 GAMING X
  • RAM bellek DDR4 2400MHz CL15 (2x8GB)
  • SSD bellek Samsung 250GB 850 EVO
  • Güç kaynağı Cooler Master Thunder 600W

Güncel donanım bilgilerim bunlar. 144Hz bir monitöre sahip olduğum için, ufacık bir FPS düşüşü beni inanılmaz rahatsız ediyor ki yayın yaptığım her an FPS düşüşleri ile dolu.

Kaliteden ödün vermeden FPS düşüşünün önüne nasıl geçebilirim? Kulaktan dolma sandığım/bildiğim bir şey var. Yayın yapmak/Kayıt yapmak için üretilen ek donanımlar üretilmiş. Ancak bunları araştırdığımda çok bir bilgi bulamadım, bulduklarım ise PS/Xbox tarzı konsol için üretilmiş araçlar olduğunu söylüyordu.

Upload hızınız 2mb ise 1300 bitrate verin yayını, çözünürlüğü sadece HD yapın FHD sıkıntı yaratır hatta mümkünse dahada düşürün. OBS panelinin sağ altında fps değeri olacak muhtemelen 60 a ayarlamışsınızdır, onun solunda kare bir logo olucak ve yüzde olacak. Yüzdenin 0.00 kalması lazım ve o karenin rengi hep yeşil olmalı.

i7 6700K veya 7700K olsun, fark etmez. Yayın için değildir bu işlemciler. Arkaplanda %20 %30 gibi düşük miktar CPU kullanımın olsa bile oyunlarda takılmalar yaşarsın. R5 1600, R7 1700 gibi işlemciler tercih edilmeliydi ilk aşamada. Sorununu çözmek için yayın kalitesini, işlemciye yüklenme miktarını azaltırsan takılmalarda azalma yaşayabilirsin diye düşünüyorum ben.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı