i7 7700 HQ laptop nasıl?

Oyun için gayet yeterli fps için youtubedan aynı sistem özellikli laptop test videolarına bak kodlama yapacağım demişsin birde hangi dil merak ettim.

Arkadaşın dediği gibi. Kuzenimin bilgisayarı HP Omen işlemci boşta 75 yükte 98-101 arası geziyordu. GTA Ultra oynatıyor bu arada kasmadan.
Ben Undervolt yaptım - 130,9 Offset Voltage ayarladım.

Ekran kartına da OC yaptım. Turboya da sabitledim. 3.80 Ghz sabit çalışıyor. Laptop soğutucu aldım güzel bir tane de. R6 Ultra'da 90'ı görüyor.

Diğer oyunlarda 75-85 arası. Boşta da 40 derece de çalışıyor. 😃

Belirtmiş olduğunuz bilgisayarın donanımsal özellikleri bahsettiğiniz uygulama ve yazılımlar için yeterli gibi. Yalnız o i7-7700HQ bildiğimiz bir soba. Benzer işlemcili bir dizüstü model bende de var, HT + turbo aktifken efektif ağır yük altında çift fanlı soğutma sistemine rağmen 95-96 derecelere kadar çıkabiliyor. Onun haricinde 0.2-0.3 GHz vb gibi ufak oranlarda frekans hız düşümlerinden ve yüksek fan sesinden rahatsız olmayacaksanız genel olarak iş yapar, üzmez de.

Fiyat noktasındaysa net bir şey söyleyemeyeceğim, maalesef ki piyasayayı daha doğrusu bilgisayar dünyasını uzun bir süredir takip etmediğim için bu noktada bu fiyat bandında alınabilecek uygun bir cihazdır veya değildir şeklinde de yorum yapamıyorum. Belirlemiş olduğunuz bütçede daha güncel, yeni nesil mevcutsa daha güçlü bileşenli makinelere de göz gezdirirseniz iyi olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Oyun için gayet yeterli FPS için YouTube'dan aynı sistem özellikli laptop test videolarına bak kodlama yapacağım demişsin bir de hangi dil merak ettim.

JavaScript C# ve HTML şu anda PHP öğrenmeye çalışıyorum.
Ben undervolt yaptım - 130,9 offset voltage ayarladım.

Ekran kartına da OC yaptım. Turbo'ya da sabitledim. 3.80 GHz sabit çalışıyor. Laptop soğutucu aldım güzel bir tane de. R6 Ultra'da 90'ı görüyor.

Nasıl yapıldığı hakkında hiçbir fikrim yok :D

Ben Undervolt yaptım - 130,9 Offset Voltage ayarladım.

Ekran kartına da OC yaptım. Turboya da sabitledim. 3.80 Ghz sabit çalışıyor. Laptop soğutucu aldım güzel bir tane de. R6 Ultra'da 90'ı görüyor.

Turbo sabit 2.80 GHz demek istediniz herhalde. Benim bildiğim i7-7700HQ sadece ve sadece tekli çekirdek operasyonlarında 3.8 GHz'e ulaşabiliyor.

Geri
Yukarı