Çözüldü i7 7700 HQ ve GTX 1050 kasma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SupRyze

Centipat
Bilgisayarımın özellikleri iyi ama kasıyor 1 hafta önce format atmıştım format atmadan önce her şey iyiydi ama format atınca LOL gibi basit bir oyunda bile kasıyor 50 FPS'i anca görüyorum en düşük ayarlarda sorun nedir acaba? Nasıl çözerim?
Özellikler:

i7 7700 HQ işlemci.
GTX 1050 2 GB ekran kartı.
16 GB RAM.
250 GB SSD.
1 TB HDD.
Acaba niye kasıyor bigisi olan beni de aydınlatabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler bir de nereden sorun çözüldü olarak işaretleniyordu ben daha yeniyim de bilmiyorum kusura bakmayın
Olur mu öyle şey :) sanırım beğen butonunun yanında en iyi mesaj olarak seç var. Onu seçtiğinizde moderatörler gerisini hallediyor.
Muhtelemen bilgisayarın 1050 ekran kartını kullanmıyor, onboard ekran kartını kullanıyor. Nvidia ayarlarından 1050 ekran kartına geçiş yaptırınız.

Birçok sebebi olabilir en güzeli Afterburner'ı kurup bize detaylı ekran görüntüsü atman olacak.

GPU - CPU Clock, Kullanım, Sıcaklık RAM bilgilerinin hepsini aç.

Yüksek ayarlarda da aynı FPS'leri mi alıyorsunuz?

Evet yüksek düşük fark etmiyor aynı
Birçok sebebi olabilir en güzeli Afterburner'ı kurup bize detaylı ekran görüntüsü atman olacak.

GPU - CPU Clock, Kullanım, Sıcaklık RAM bilgilerinin hepsini aç.

Şu anda atamam ama dün bakmıştım ekran kartı ile işlemci sıcaklığı ortalama 60-65

Son düzenleme:
Sanırım notebook kullanıyorsunuz, ben de benzer bir problem yaşıyordum. Görev yöneticisinden CPU'yu kontrol edin, bende 0.79 GHz'de sabit kaldığı için sıkıntı çekiyordum, LOL'de de sizin gibi, düşük veya yüksek grafik fark etmiyordu. Bir kontrol edin isterseniz.

Sanırım notebook kullanıyorsunuz, ben de benzer bir problem yaşıyordum. Görev yöneticisinden CPU'yu kontrol edin, bende 0.79 GHz'de sabit kaldığı için sıkıntı çekiyordum, LOL'de de sizin gibi, düşük veya yüksek grafik fark etmiyordu. Bir kontrol edin isterseniz.

Baktımda öyle değil normal şekilde çalışıyor
Söylediğim değerlerin hepsinin olması gerek, sadece sıcaklıklar değil.
Yüksek performansta yeni güç planı oluştur.
DDU ile GPU sürücüsünü silip temiz kurulum yap.

Yüksek performans güç planı oluştuırdum
Format atmıştım dün ondan Driver'ları da yeni
Şimdi IDE MSI Afterburner indirip değerleri atayım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı