i7 7700 Nasıldır?

arslan_67_67

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar.
Daha önce sistem toplama ile ilgili bi' kaç tavsiye almıştım.
Sonradan acele etmeden yavaştan sistem toplama kararı aldım ve bugün bu monitörü satın aldım.
Şu anda ise Vatanbilgisayarda bu işlemci indirimde gözüküyor:
Biraz tersten başladım ancak indirimde gözüken işlemci almayı düşündüğüm Geforce GTX 1070 ekran kartına ve almış olduğum monitörde iyi gider mi?
Bu arada overlockdan falan bahsetmeyin lütfen, ekran kartı ile ilgili çünkü hiç o konulara girmemeyi planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde Anakart var mı? Kaby Lake işlemci yerine Ryzen ve Coffee Lake işlemci almanı öneririm. 7700 modeli de gayet güçlü bir işlemcidir. GTX 1070 ile iyi performans alırsın.
Anakart almadım hocam. Sadece bahsettiğim monitörü aldım.

O zaman AMD Ryzen 7 1700 ile bir sistem toplamanı öneririm. 8 fiziksel 8 sanal olmak üzere 16 threada sahip. i7 7700 ise 4 fiziksel 4 sanal çekirdek olmak üzere 8 thread. Yani AMD Ryzen 7 almanı şiddetle tavsiye ediyorum.

O zaman AMD Ryzen 7 1700 ile bir sistem toplamanı öneririm. 8 fiziksel 8 sanal olmak üzere 16 threada sahip. i7 7700 ise 4 fiziksel 4 sanal çekirdek olmak üzere 8 thread. Yani AMD Ryzen 7 almanı şiddetle tavsiye ediyorum.
Peki AMD Ryzen 7 1700 ile GTX 1070 uyum sağlar mı hocam? Ayrıca pek anlamam ama işlemciyi Ryzen 7 1700 tavsiye etmenizin sebebi nedir? Önbelleğinin yüksek olması mı? Şu anda okuduğum yorumlar gayet iyi. Önyargılarımı kıramıyorum bir türlü AMD'ye karşı.

Sıfır Kaby Lake alınmaz artık. Ryzen veya CoffEe Lake işlemcilere yönelin.
Hocam bildiğim kadarı ile Coffee Lake overclock için?

AMD Ryzen 7 1700 8 gerçek 8 sanal çekirdek olmak üzere 16 threade sahip. i7 7700'ü fazlasıyla geçiyor ve GTX 1070 ile güzel ikili olur, hiçbir sıkıntı çıkarmaz. Coffee Lake OC için değil o 8. nesil Intel işlemcilere verilen isimdir. Ben yine de Ryzen 7 1700 öneriyorum ve LED'li fanı da çok güzel duruyor.:)

OC için değil. Güncellik açısından ve daha güçlü olmaları sebebiyle Kaby Lake yerine bu modellere yönelin. Bu saatten sonra sıfır Kaby Lake almanın anlamı yok yani.
Aynen. Benim dediğim işlemciyi isterseniz bir araştırın zaten farkı anlayacaksınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı