i7 7700 ve GTX 1070 PUBG düşük ayarlarda FPS artmıyor

nesrager

Hectopat
MSI GTX 1070 Armor OC ve i7 7700 var fakat oyunlarda almam gereken FPS değerlerine ulaşamıyorum.
PUBG'de ultra ayarlarda 90-100 FPS alıyorum bu gayet normal fakat ayarları low'a getiriyorum fakat FPS artması gerekirken düşüyor. 70-90 arasına düşüyor. Yardım edebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kullanımı azalıyor ekran kartı kullanımı ile grafik ayarlarını dengeli tutacaksın ki alabileceğin en yüksek FPS'e ulaşasın. İnce ayarlar bunlar tıpkı overclock gibi dengeli olacak.

Ben 6600K ve 1070 ile Ultrada 120-140 FPS alıyorum. Low'a kadar inince değişen bir şey olmuyor yine aynı FPS'leri alıyorum çünkü darboğaz başlıyor.

Daha güçlü işlemciler gerekli bunun için 9600K, 7700K gibi.

MSI GTX 1070 Armor OC ve i7 7700 var fakat oyunlarda almam gereken FPS değerlerine ulaşamıyorum.
PUBG'de ultra ayarlarda 90-100 FPS alıyorum bu gayet normal fakat ayarları low'a getiriyorum fakat FPS artması gerekirken düşüyor. 70-90 arasına düşüyor. Yardım edebilecek var mı?
Fps in artması lazım Normal Şartlarda Çözünürlük Kaçta

Hocam darboğaz besleyememekten, yeterli gelmemekten olur. Sizin bahsettiğiniz darboğaz değil yeteri şekilde zorlanmadığı, kendini tam performansıyla kullanmadığı için oluşan fps azlığı. Yüksek FPS almak istiyorsanız ekran kartı ve işlemci kendini tam performansıyla kullanacak bu da yüksek grafiklere almakla olur.

Bu dediğin izin bi kanıtı var mı örnek verebilirmisiniz. Kendi ayarlarınızı yüksekte ve düşükte fps değerini atarmosonız

Hocam darboğaz besleyememekten, yeterli gelmemekten olur. Sizin bahsettiğiniz darboğaz değil yeteri şekilde zorlanmadığı, kendini tam performansıyla kullanmadığı için oluşan fps azlığı. Yüksek FPS almak istiyorsanız ekran kartı ve işlemci kendini tam performansıyla kullanacak bu da yüksek grafiklere almakla olur.

Fps in artması lazım Normal Şartlarda Çözünürlük Kaçta
1920x1080 efendim.
Dar boğaz oluyor grafiği artırinca verim artar
Darboğaz olduğunu söylemem genelde kullanma yuzdeleri aynı oluyor. mesela ekran kartı %50'yken
işlemcide %40 civarında oluyor.
Dar boğaz oluyor grafiği artırinca verim artar
birde internetteki PUBG testine bakınca;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
FPS'imin baya bi az kaldığını gördum

Son düzenleme:
Msı kombustor ile deneyin sırasıyla 1080p 900 720 de deneyin çözünürlük düşürdük e puan artıyor mu azalıyor mu azalıyorsa sıkıntı yok artıyorsa sıkıntı vardır senin sistem de ben dükkana geçince kendi sistemimde de denerim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı