i7 7700 ve GTX 1070 PUBG düşük ayarlarda FPS artmıyor

h
Msı kombustor ile deneyin sırasıyla 1080p 900 720 de deneyin çözünürlük düşürdük e puan artıyor mu azalıyor mu azalıyorsa sıkıntı yok artıyorsa sıkıntı vardır senin sistem de ben dükkana geçince kendi sistemimde de denerim
hocam bu testleri nasıl yapıcağıma dair ayrıntılı bilgi verebilir misin sadece 1080p test yapabiliyorum.

Darboğaz olmakta, videodaki arkadaş o anda video çektiği için sıkıntı olmadığı kanaatindeyim.

Bütün ayarları en düşüğe çekmeyin, doku tarzı ayarları öyle bir kartta yüksekte tutmak zorundasınız yoksa kullanımınız düşer.

Kombustor da çözünürlük seçeneği var mı bilmiyorum yoksa furmark dan da yapabilirsiniz, birazdan pc ye geçeceğim bir kaç test atarım
h

hocam bu testleri nasıl yapıcağıma dair ayrıntılı bilgi verebilir misin sadece 1080p test yapabiliyorum.

2k Ultra vs Low Ayar, 1080p Ultra vs Low detayları resimlerde. Görüldüğü üzere fps düşüşü yok artışı var.
Sistem: 7700-1080ti
IMG_20190618_084423.jpeg
IMG_20190618_091050.jpeg
IMG_20190618_084611.jpeg
IMG_20190618_091216.jpeg

Değil 7700 6600K'nın gerisinde bir işlemci.

6600K OC değerlerine ve 7700 Stok değerlerine bakın aradaki farkı görün.

7700 ın 6600k'dan geri olması düşünülemez bile. 6600k'ya 5ghz oc yapıp skora yansıtmak ne kadar gerçekçi? O işlemci ile 5ghz ye kim nasıl ulaşacak biraz anlatır mısın? Nasıl bir kafayla 7700'ın 6600k'dan geri olduğunu söyleyebiliyorsunuz şaşıyorum doğrusu. 2. sınıf bir site den bakarak söylemek ki %2 olarak öne geçmesinin nedeni sitede pazar payı işlemci fiyatı ve kullanıcı puanları da etken iken. Biraz site de ki benc ve spec leri farka bakarak konuşun bari ezbere %2 yazması ile ki 5ghz oc u bana örnek göstermen ayrı fiyasko.

Son düzenleme:
7700 ın 6600k'dan geri olması düşünülemez bile. 6600k'ya 5ghz oc yapıp skora yansıtmak ne kadar gerçekçi? O işlemci ile 5ghz ye kim nasıl ulaşacak biraz anlatır mısın? Nasıl bir kafayla 7700'ın 6600k'dan geri olduğunu söyleyebiliyorsunuz şaşıyorum doğrusu. 2. sınıf bir site den bakarak söylemek ki %2 olarak öne geçmesinin nedeni sitede pazar payı işlemci fiyatı ve kullanıcı puanları da etken iken. Biraz site de ki benc ve spec leri farka bakarak konuşun bari ezbere %2 yazması ile ki 5ghz oc u bana örnek göstermen ayrı fiyasko.
Düşünülüyor ama 6600K OC olan bir işlemci 7700 olmayan bir işlemci ayrıca stok 7700K'dan her anlamda düşük bir işlemci. İnsanlar tek farkının OC olmaması falan sanıyor, değil arada ciddi fark var.

6600K OC ile 7700’ü geçiyor hatta stok 7700K’yı hem tek hem de 4 çekirdekte geçiyor sadece iş parçacıkları nedeniyle toplam güçte %25 kadar geride kalıyor.
Sonuç olarak geçiyor mu geçiyor, önemli olan bu.
Ama OC ile geçiyor demeniz mantık dışı.

Site hakkında bilginizin olmadığı belli, yoksa 2. Sınıf site demezdiniz. Bu site şu an en güvenilir ne doğru sonuç veren site milyonlarca kişinin sitede yaptığı benchmark testlerine göre kıyaslıyor ve dünya çapında bilinen bir site.
Ezbere konuşan sizsiniz, sanırım tek bilginiz i7 ise i5’ten iyidir.

CPU-Z'de mi yanlış?

Dosya Ekleri

• 4.6 bench3.PNG
    4.6 bench3.PNG
    37,1 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
Bende sana katılıyorum sebebi oyun oynarken cpu kullanımı %60'ı geçtiğini bile görmuyorum fakat gpu %90 civarında kalıyor cpu darboğaz yapmıyor.
Düşünülüyor ama 6600K OC olan bir işlemci 7700 olmayan bir işlemci ayrıca stok 7700K'dan her anlamda düşük bir işlemci. İnsanlar tek farkının OC olmaması falan sanıyor, değil arada ciddi fark var.

6600K OC ile 7700’ü geçiyor hatta stok 7700K’yı hem tek hem de 4 çekirdekte geçiyor sadece iş parçacıkları nedeniyle toplam güçte %25 kadar geride kalıyor.
Sonuç olarak geçiyor mu geçiyor, önemli olan bu.
Ama OC ile geçiyor demeniz mantık dışı.

Site hakkında bilginizin olmadığı belli, yoksa 2. Sınıf site demezdiniz. Bu site şu an en güvenilir ne doğru sonuç veren site milyonlarca kişinin sitede yaptığı benchmark testlerine göre kıyaslıyor ve dünya çapında bilinen bir site.
Ezbere konuşan sizsiniz sanırım tek bilginiz i7 ise i5’ten iyidir.

CPU-Z'de mi yanlış?

Diğer arkadaşta haksız değil kimse evine 6600k'yı alıp sıvı nitrojenle overclock etmeyecek sonuçta.

Bende sana katılıyorum sebebi oyun oynarken cpu kullanımı %60'ı geçtiğini bile görmuyorum fakat gpu %90 civarında kalıyor cpu darboğaz yapmıyor.

Diğer arkadaşta haksız değil kimse evine 6600k'yı alıp sıvı nitrojenle overclock etmeyecek sonuçta.
8 iş parçacıklı olması MSI afterburner'da işlemci kapasitesini yüksek gösteriyor, bu nedenle kullanım düşük görünüyor. Bu kriter olamaz.
FX 8350'nin kullanımı da düşük kendisinden çok daha iyi performans veren işlemcilere göre, o zaman 8350 daha iyi mi diyelim? Böyle bir kriter yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı