i7 7700 ve GTX 1070 PUBG düşük ayarlarda FPS artmıyor

kriter olmasına gerek yok sonuçta ikiside birbirine eşdeğer işlemciler
Yani anlatmak istediğim bir işlemcinin kullanımının düşük görünmesi onun daha güçlü olduğunu göstermez.
oyunlar thread'leri kullanmıyor ama thread sayısı arttıkça MSI afterburner işlemcinin toplam kapasitesini bunun üzerinden hesaplıyor.
Bu nedenle Ryzenlerin de kullanımı düşük çıkıyor.
2600X, 9600K dan güçlü mü diyelim şimdi? bazı oyunlarda 2 katı fark var ama 2600 hep daha az FPS veriyor. 2600'ün bile kullanımı 9600K'dan düşük

tam kullanımını nerden hesaplıcam peki bu arada testlere bakarsan eşit gibi gözukuyor.
Hangisi eşit gibi görünüyor? Tek çekirdek gücü fazla olan oyunlarda çoklu çekirdek gücü fazla olan ise render işlerinde daha fazla performans gösterir.
7700 ın 6600k'dan geri olması düşünülemez bile. 6600k'ya 5ghz oc yapıp skora yansıtmak ne kadar gerçekçi? O işlemci ile 5ghz ye kim nasıl ulaşacak biraz anlatır mısın? Nasıl bir kafayla 7700'ın 6600k'dan geri olduğunu söyleyebiliyorsunuz şaşıyorum doğrusu. 2. sınıf bir site den bakarak söylemek ki %2 olarak öne geçmesinin nedeni sitede pazar payı işlemci fiyatı ve kullanıcı puanları da etken iken. Biraz site de ki benc ve spec leri farka bakarak konuşun bari ezbere %2 yazması ile ki 5ghz oc u bana örnek göstermen ayrı fiyasko.
Şimdi bir daha okudum çok yanlış anlamışsınız. %2 önde değil öncelikle o ortalamayı alıyor. 7700 OC olamadığı için fark daha fazla %10'dan fazla aslında.
Ayrıca 5.0 GHZ değerleri değil bu muhtemelen 4.4-4.5 GHZ çünkü ben işlemciyi 4.6 GHZ'da kullanıyorum ve bu değerlerden %2 daha yüksek sonuçlar alıyorum. 5.0 GHZ'a rahat bir şekilde delid ile çıkarsınız. Delidsiz olarak 4.6-4.8 arasında OC yapılabiliyor.
tam kullanımını nerden hesaplıcam peki bu arada testlere bakarsan eşit gibi gözukuyor.
İşlemci ve ekran kartını söylüyorsanız grafik ayarlarını yükseltip deneyin, yük ekran kartına binsin.

Son düzenleme:
Bu boş tartışmayı daha da uzatmaya gerek yok kimse z270 + 6600k + nitrojen soğutma ile fantazi yapmayacağına ve resimde de görüldüğü üzere 4.6 ghz de bile voltaj ve power değerleri ortada.
ayrıca sitenin de milyonlarca kullanması meşru etmez. kaynak olarak kullanılabilir bi site ama doğruluğu tartışılır puan faktörleri de abuk subuk şeylerde mevcut alacağın kısımları yukarıda belirttim zaten.

Bu boş tartışmayı daha da uzatmaya gerek yok kimse z270 + 6600k + nitrojen soğutma ile fantazi yapmayacağına ve resimde de görüldüğü üzere 4.6 ghz de bile voltaj ve power değerleri ortada.
ayrıca sitenin de milyonlarca kullanması meşru etmez. kaynak olarak kullanılabilir bi site ama doğruluğu tartışılır puan faktörleri de abuk subuk şeylerde mevcut alacağın kısımları yukarıda belirttim zaten.
Hocam ne saçmalıyorsun,ne nitrojeni? Power'da ne var?Prime95’te tam yükte 120W’a çıkıyor işlemcinin TDP limitini yükseltmek zorunda kaldım bu yüzden. Hayatında hiç OC yapmadın sanırım. Evet çok boş bir tartışma o kadar kanıta rağmen hala bilmediğim şeyi savunuyorsun.
İlk defa duyduğn bir sitenin güvenilir olup olmadığına neye göre karar verdin acaba çok merak ediyorum?

Son düzenleme:
İlk defa duyduğumu nerden çıkarttın? vallaha senle daha tartışmayacağım hadi selametle.

İlk defa duyduğumu nerden çıkarttın? vallaha senle daha tartışmayacağım hadi selametle.
ilk defa duydun demiyorum yapmadığın belli diyorum. Bence de gerek yok tartışmaya. Boşa kürek çekiyorum.

Dosya Ekleri

• fg.PNG
    fg.PNG
    9,9 KB · Görüntüleme: 36
Hocam benim konudan çok saptık galibada bana yardım edebilir misin fps konusunda
PUBG'de bekleme alanında insanlartın olduğu yere bakınca FPS 50'ye kadar duşuyor bunu nasıl engelleyebilirim.
Hangisi eşit gibi görünüyor? Tek çekirdek gücü fazla olan oyunlarda çoklu çekirdek gücü fazla olan ise render işlerinde daha fazla performans gösterir.

Şimdi bir daha okudum çok yanlış anlamışsınız. %2 önde değil öncelikle o ortalamayı alıyor. 7700 OC olamadığı için fark daha fazla %10'dan fazla aslında.
Ayrıca 5.0 GHZ değerleri değil bu muhtemelen 4.4-4.5 GHZ çünkü ben işlemciyi 4.6 GHZ'da kullanıyorum ve bu değerlerden %2 daha yüksek sonuçlar alıyorum. 5.0 GHZ'a rahat bir şekilde delid ile çıkarsınız. Delidsiz olarak 4.6-4.8 arasında OC yapılabiliyor.

İşlemci ve ekran kartını söylüyorsanız grafik ayarlarını yükseltip deneyin, yük ekran kartına binsin.
Yuk ekran kartına binsin fakat insan kalabalığına bakınca oyunda fps aniden 50'ye kadar duşebiliyor normalde 100-120'yken.

Ram kaç?
Hocam benim konudan çok saptık galibada bana yardım edebilir misin fps konusunda
PUBG'de bekleme alanında insanlartın olduğu yere bakınca FPS 50'ye kadar duşuyor bunu nasıl engelleyebilirim.

Yuk ekran kartına binsin fakat insan kalabalığına bakınca oyunda fps aniden 50'ye kadar duşebiliyor normalde 100-120'yken.

GeForce Experience ile oyunu optimize edip dener misin?

Benim ayarlar bu şekilde, oyun başladığında 120-150 FPS arası oluyor.

Dosya Ekleri

• 220C7C40-E5FB-46A5-B649-B825A4662E4B.jpeg
    220C7C40-E5FB-46A5-B649-B825A4662E4B.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 34
  • 34DD6476-CCED-46C1-AB4C-E7A89805573A.jpeg
    34DD6476-CCED-46C1-AB4C-E7A89805573A.jpeg
    1,6 MB · Görüntüleme: 41
  • B8050E7A-28B9-4B8E-9CFB-8E8223FCAF03.jpeg
    B8050E7A-28B9-4B8E-9CFB-8E8223FCAF03.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 34
  • 3CFFB57F-D6F8-46BC-BB3F-E2A0B69AE489.jpeg
    3CFFB57F-D6F8-46BC-BB3F-E2A0B69AE489.jpeg
    868,3 KB · Görüntüleme: 30
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı