İ7 7700HQ İşlemci 80-93 Derece Arası

YusufX1907

Kilopat
Arkadaşlar laptopum Dell 7577 (1050 Ti 4GB, İ7 7700HQ, 8GB RAM) Minecraft gibi bir oyunda kasıyor. İşlemcim Fortnite'da 80-93 derece arası gidip geliyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Throttlestop kullanıyorum ve benim işlemcimde yük altında 90 derecelerde geziyor, açıkcası tam performansta kullandığımdan sıcaklığı pek önemsemiyorum.

90 derece özellikle Gamebook'larda normal bir sıcaklık. 98 dereceye kadar genellikle çıktığı zamanlar oluyor. Zaten buna göre üretiliyor. Eğer ısı istemiyorsanız desktop tercih etmeniz gerekirdi. Ama siz yinede uzun süredir kullanıyorsanız iç kısmını temizletmenizi öneririm.

Artık herkes program indirip sıcaklık değerlerini merak ediyor ve bu çok güzel bir şey. Benim anlamadığım şey niçin insanları böyle korku içerisinde bırakıyorlar? Neden tam anlamıyla bir açıklama yapılmıyor? Niçin bunu bir pazarlama stratejisi olarak kullanıyorlar? Bu bilgisayarları mühendisler tasarlıyor değil mi? Satın alınan neredeyse her Gaming Laptop 85-95 derecelerde çalışıyor ve bu şu anlama geliyor. "H,HQ ve HK" tipi işlemciler bu sıcaklıklarda çalışmaları için esnek davranılıyor ve insanlara bunun detayını anlatmıyorlar. Oyun oynarken 80-90 dereceyi gören son kullanıcı korkudan bilgisayarı kapatıyor. Bence Technopat ekibi bir konu açıp sabitlemeli ve gerekli açıklamayı son kullanıcının anlayacağı dilde yapmalıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı